Lenovo Ideapad 510 61 dereceye ulaşınca frekans düşürüyor

Lenovo Marka Laptop Alır mısınız?

• Evet

Oy: 19 52,8%
  • Hayır

Oy: 17 47,2%

• Oy verenlerin toplamı
    36
Uzun süre sonra konuyu açtım tekrar ama sizin işletim sistemleriniz neydi win 10 pro mu ?Bende de aynı sorun var müşteri hizmetleriyle konuştum win 10 proda sıkıntı çıkıyor drivelerlar uyuşmuyor dedi .Windows 10 home single language kurarsanız hatanız düzelecektir dediler ama emin olamadım sizin sorununuz hala devam ediyor mu hallettiniz mi ?

HP da-0035nt
i5-8250u MX130
Bu cihazda resimdeki gibi MHz düşüyor ve FPS ani şekilde düşüyor sizce sorun nedir?
IMG_20190427_134231.jpeg
IMG_20190427_134242.jpeg

Bu sorun dereceden çok güç sınırlaması var gibi görünüyor. Lenovo çoğu U serili yani tasarruflu cihazlarında sınırlama getiriyor. Bir yandan ısınma sorunu için iyi görünse de bir yandan bütçesi sınırlı olan kullanıcılar için sorun oluşturuyor. Bazı bilinçsiz kullanıcılar için iyi. Kısıtlama getirmezse cihazınız bu sefer belkide ısınma sorunu için konu açacaktınız.

Offset voltage kısmını işlemci'ne göre deneyerek bulman lazım.Eki Görüntüle 425396Eki Görüntüle 425397
Teşekkür ederim deneyeceğim.
Hiç bir ayar ne ısı derecesini yükseltti ne de ısıyı 62 ye çıkmasını önledi. Ama bir çözüm buldum. Bir silgiyi ortadan bölüp laptop'un arka kısmına koydum masadan 5-6 cm yüksekte kaldı. Cs-Go ya girip ölüm maçı attığımda 4 dk da mı ne 405'e düşen mhz 10 dk da 967 yi gördü. Enteresan ama şaşırdım :D En iyisi bir laptop soğutucusu almak. Isısını düşürmese bile sonuçta belli bir hava boşluğu oluşturabilir. Silgiden iyi olabilir :D

Son düzenleme:
Lenovo sanırım harici ekran kartlarını sınırlıyor. Giriş ve orta seviye kasalarda bu tip sıkıntılar var. Benimde %100 kullanımda GPU çekirdek saati düşüyor.

Geri
Yukarı