Lenovo İdeapad 510 İncelemesi

Merhaba arkadaşlar,
Forumda konulara baktığımda genelde 2000-2500 TL arası dizüstü bilgisayar arıyorlar. Bende yaklaşık 1 aydan beri incelemeler araştırmalar yaptım ve bunun sonucunda "Lenovo İdeapad 510" modelini aldım. Zaten sistem tavsiyeleri bölümünde de önerilmiş bir model.

lenovo-laptop-ideapad-510-15-black-front-14.jpg

İsterseniz öncelikle özelliklerine değinelim;
  • İntel i5-6200u 2.3GHz T:2.8Ghz Cache:3MB DuoCore
  • 8 GB DDR4 2133 Mhz RAM(Çift Bellek Slotlu, Yükseltilebilir)
  • 1 TB 5400RPM SATA (mSATA portu yok SSD eklenemiyor.)
  • Nvidia Geforce GT940MX 2GB 64Bit DDR3 Ekran Kartı
  • 15'6 Full HD Mat LED Ekran
  • 1x USB 2.0 2xUSB 3.0
  • 2 Cell Batarya
Şimdide ayrıntılara göz atalım;
  • Klavyesi yumuşak ve tuş düzeni güzel ancak sağdaki shift yön tuşlarının solunda, zamanla alışıyorsunuz.
  • Normal kullanımda ısınma yok, oyunlarda ve yük altında ekran kartı sol tarafta olduğu için ve kasası ince olduğundan sıcaklık hissediliyor.
  • Görüntü kalitesi muazzam, ancak mat ekran olduğu için parlaklık sıkıntısı olabiliyor.
  • SSD takmak için HDDyi sökmeniz yada DVD okuyucuyu söküp HDD yi oraya almanız gerekiyor.
  • Oyun performansı güzel oynadığım kadarıyla yüksek ayarlarda FPS Değerleri;
  1. LOL: 150-210
  2. CS:GO 45-80
  3. GTA IV: 45-100
Not: Oyun denemeye fazla vaktim olmadı.
  • Pil ömrü normal kullanımda 3-4 Saat, masa başı olarak tasarlanmış fazla güçlü değil.
  • Malzeme kalitesi, ağırlığı, tasarımı olarak Lenovo kalitesini göstermiş ve fazlasıyla hoş.
  • Ses kalitesi "Audio by HARMAN" tarafından düzenlenmiş kaliteli ve pürüzsüz ses çıkışı var.
  • Kamerası 720P HD ve mikrofon kalitesi güzel.
Not: Bu adresten güncel BIOS'u indirip kurun. Bu güncellemeden sonra fan devri artıyor ve ağır yük altındaki ısı farkedilir derecede azalıyor.

Evet arkadaşlar alıp kullandığım sürede izlenimlerim bunlar bu fiyat bandında notebook arayanlar bu ürünü gönül rahatlığıyla alabilir. Soru ve görüşlerinizi bekliyorum.
İyi Günler!

• Normal kullanımda ısınma yok, oyunlarda ve yük altında ekran kartı sol tarafta olduğu için ve kasası ince olduğundan sıcaklık hissediliyor

mikrofon kalitesi güzel.

DEMİŞSİNİZ AMA

sol taraftaki ısı artarsa sorun olurmu csgo da 30 dk dan sonra aşırı ısınıyo sisteme zarar vermesinden korkuyorum ayrıca en fazla gördüğüm fps 40 bazen 10 bile oluyor ve mikrofon kalitesi çok düşük

Son düzenleme:
Cihazın 3 sene önceki modeline sahibim bende gt740m var bunun dışında bütün özellikleri şimdiki modelden daha iyi çok fazla önermiyorum bu vakitten sonra daha iyi modellere bakınız.

Cihazın 3 sene önceki modeline sahibim bende gt740m var bunun dışında bütün özellikleri şimdiki modelden daha iyi çok fazla önermiyorum bu vakitten sonra daha iyi modellere bakınız.
Evet dolar dolar kuru çok arttı ve lenovo bilgisayarlar sistemine göre yüksek fiyatlı bir hale geldi. Şuanki piyasaya göre yeni ürünlere bakmakta fayda var. 1 sene geçti bu inceleme üzerinden o zamanın f/p ve kaliteli ürünüydü.

• Normal kullanımda ısınma yok, oyunlarda ve yük altında ekran kartı sol tarafta olduğu için ve kasası ince olduğundan sıcaklık hissediliyor

mikrofon kalitesi güzel.

DEMİŞSİNİZ AMA

sol taraftaki ısı artarsa sorun olurmu csgo da 30 dk dan sonra aşırı ısınıyo sisteme zarar vermesinden korkuyorum ayrıca en fazla gördüğüm fps 40 bazen 10 bile oluyor ve mikrofon kalitesi çok düşük
Lenovonun sitesinden BIOS güncellemesini yap ve driverlar güncel değilse güncelle. Mikrofon içinde ses denetim ayarlarından ses bass ayarlarına bakın.

Ülkenin hali öyle bir yere gidiyor ki bu laptopu alsammı almasammı diye düşünüyorum. (şu anki fiyatı 7.000 TL oldu)

Geri
Yukarı