Lenovo Ideapad 510 laptop RAM yükseltme

redman321

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Lenovo Ideapad 510 12 GB RAM, ekran kartı 4 GB NVIDIA GT 940MX dizüstü bilgisayara sahibim. Bilgisayarımda 12 GB RAM bulunmakta. 4 GB'ı anakarta gömülü. 8 GB takılı olarak bulunmakta. Bilgisayarımda 1 adet RAM slotu var. Mevcut RAM 12 GB, ben 16 GB RAM satın alıp takarsam 20 GB RAM olarak kullanabilir miyim? Bilgisayar için daha iyi olur mu? Takılı olan 8 GB yerine 16 GB alıp yapmak istiyorum bu olayı. Aşağıda RAM ve PC özelliklerini ekleyeceğim. Hangi tür RAM alacağım vs yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    37,6 KB · Görüntüleme: 43
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    28,7 KB · Görüntüleme: 34
  • Adsız3.png
    Adsız3.png
    18,4 KB · Görüntüleme: 42
  • Adsız4.png
    Adsız4.png
    17,8 KB · Görüntüleme: 43
  • image1.jpeg
    image1.jpeg
    166,8 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar için daha iyi olur mu?
Sanmıyorum, 12 GB şu an yeterli.

Attığınız belleğin aynısı şu anda satışta yok. Diğer slotun SPD ekran görüntüsünü atabilir misiniz?
O belleğin aynısından bulamadım. Risk alıp bunu almaktan başka çare yok sanırım.

Son düzenleme:
Sanmıyorum, 12 GB şu an yeterli.

Attığınız belleğin aynısı şu anda satışta yok. Diğer slotun SPD ekran görüntüsünü atabilir misiniz?
O belleğin aynısından bulamadım. Risk alıp bunu almaktan başka çare yok sanırım.
Attığım belleğin aynısı derken marka olarak evet yok, fakat farklı marka var. Örneğin Kingston HyperX HX424S14IB/16 16 GB DDR4 2400 MHz Notebook Bellek Fiyatları ve Özellikleri bu linkteki bellek mhz değeri olsun ram tipi olsun her türlü uygun olduğunu düşünüyorum. Ayrıca attığınız linkteki belleğin takma kısmındaki girintinin yeri çok kenarda gözünüzden kaçtığını düşünüyorum. Çünkü benim laptoptaki RAM in takma kısmı ondan farklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı