Lenovo Ideapad 5'te Valorant aniden kasıyor ve cızırdıyor

wKeroM

Femtopat
Daha fazla  
Elimde Lenovo Ideapad 5 laptop var daha yeni 1 yılını doldurdu fakat Valorant oynarken aniden 10 FPS oluyor ve 1 dakika falan öyle kalıyor.
Özellikleri;
  • NVIDIA GeForce MX350.
  • 16 GB RAM.
  • i7 10. nesil işlemci.
Böyle bir sorunla önceden karşılaşmıyordum 1 ay önce maç içinde 1-2 kere oluyordu ama artık 2 roundda bir olmaya başladı.
Bu sırada oyun sesleri cızırtılı oluyor.
Laptopu ben oyun için kullanıyorum ebeveynim Photoshop gibi işlerle uğraşırken böyle bir sorun yaşamadığını söylüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arka planda çalışan bir şey yapıyor olabilir büyük ihtimal, yakın bir zaman önce format atmadıysanız format atıp bilgisayara güzel bir temizlik yapmaya ne dersiniz?

Arka planda çalışan uygulamalar çok az Spotify gibi yazılımlayrı kapattım geri kalanlar genellikle Windows'la alakalı aldıktan beri format atmadık ki yakın zaman içinde atamayız işler var ve Photoshop crack oldugundan dolayı yeniden kurmak zor işler azalsın format atmayı denerim fakat şu an bana başka çözüm lazım.
2 3 saat önce bir ayar yaptım size bunları sıralıyacagım.
Denetim Masası/Güç Seçenekleri/Plan ayarı Değiştir/Gelişmiş güç Ayarı/İşlemci güç Yönetimi/En yüksek işlemci durumu orada 2 tane %100 %100 olan seçeneğin ikisini de 99a aldım 2 3 maçtır bir dediğim olay olmadı fakat 100 120 FPS'leri görürken 80 90'lara düştü.

Arka planda çalışan uygulamalar çok az Spotify gibi yazılımlayrı kapattım geri kalanlar genellikle Windows'la alakalı aldıktan beri format atmadık ki yakın zaman içinde atamayız işler var ve Photoshop crack oldugundan dolayı yeniden kurmak zor işler azalsın format atmayı denerim fakat şu an bana başka çözüm lazım.
2 3 saat önce bir ayar yaptım size bunları sıralıyacagım.
Denetim Masası/Güç Seçenekleri/Plan ayarı Değiştir/Gelişmiş güç Ayarı/İşlemci güç Yönetimi/En yüksek işlemci durumu orada 2 tane %100 %100 olan seçeneğin ikisini de 99a aldım 2 3 maçtır bir dediğim olay olmadı fakat 100 120 FPS'leri görürken 80 90'lara düştü.
Peki Valorant'ta Vsync ayarını kapayıp denediniz mi?

Drop ekran kartından da kaynaklanıyor olabilir, çünkü çok eski bir model MX350.

Dediğin olabilir fakat laptop daha 1 yılık üstüne 1 aya kadar boyle bir şey yoktu eğer donanımsal ise bir çaresini buluruz ama yazılımsal ise bana çözüm lazım üstelik Valorant işlemci isteyen bir oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı