Lenovo IdeaPad 700 eGPU bağlamak

Halilcangunn

Hectopat
Daha fazla  
Lenovo IdeaPad 700
16 GB RAM
i7 6770HQ
GTX 950M
Böyle bir sistemim var ekran kartımın yetersiz olduğunu düşünmeye başladım hem 950 hem de eGPU PCI ile GTX 970 takmayı düşünüyorum.

Baya bir araştırma yaptım ama kafama bir kaç şey takıldı.

1. Sorunum 128 Bit'den fazla band genişliği olan ekran kartında bir sorun oluyormuş sanırım ne kadar doğru bilmiyorum GTX 970 ekran kartı ise 256 Bit kullanıyor.

2. Sorum ise dönüştürücü ile %10'a kadar bir performans düşüşü oluyormuş bu 950M'den daha mı az performans demek oluyor?

Veya şu an 950M bana en güncel oyunlarda yeterli performansı sağlar mı değistirmeme gerek var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi forumlar tekrar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana kalırsa bu sistemi yükseltmenin taşınabilirliği öldürmenin bir anlamı yok. Çalışıp çalışmayacağıda belli değil. O kadar masraf yapar GPU, PSU, BOARD alırsınız bir bakmışsınız çalışmıyor. E-GPU düşünen biri taşınabilir olmayı feda etmiş ise masaüstü sistem almalı. Bence sistemi satın.

Aynı laptopu kullanıyordum ve aynı şekilde GTX 950M yetersiz geldiği için eGPU işlerini araştırdım. Sonuç olarak bir üst model Y700 ile çalıştırmayı başaran birisini buldum ancak 700 modeli için internette hiçbir bilgi yok. Y700'de çalıştıysa 700'de de çalışacaktır büyük ihtimalle ancak @Pitbull 'un da dediğ gibi çalışmama ihtimali de söz konusu. Ben çareyi laptopu satıp imzamdaki sistemi dizmekte buldum.
USB 2.0 ile bağlanıyor... Performans yok olur o ürünle, bu yüzden ucuz.

M2 soketinden bağlarsan performans kaybını
Bana kalırsa bu sistemi yükseltmenin taşınabilirliği öldürmenin bir anlamı yok. Çalışıp çalışmayacağıda belli değil. O kadar masraf yapar GPU, PSU, BOARD alırsınız bir bakmışsınız çalışmıyor. E-GPU düşünen biri taşınabilir olmayı feda etmiş ise masaüstü sistem almalı. Bence sistemi satın.
İ7 6700
16 GB
Gtx 970 bir PC çok pahalı patlıyor monitör felan almak zorunda kalıcam

önemsiz değerlere düşürebilirsin ancak fiyatı biraz tuzlu. GTX 950M yetersiz bir kart maalesef.
Bunu almayı düşünüyordum sizin attığınızla arasında fark varmı performansı etkilermi ?Online Shop Yeni NGFF Sürüm V8.0 EXP GDC Laptop Harici Bağımsız Ekran Kartı Laptop Notebook için Dock Genişleme Grafik Kartı | Aliexpress Mobi
Birde bu aparat dönüştürücülümü harici monitör yok çünkü
İ7 6700
16 GB
Gtx 970 bir PC çok pahalı patlıyor monitör felan almak zorunda kalıcam y700 ve diğer serilerinde YouTube de videolar mevcut büyük ihtimalle bundada olucaktır.

Son düzenleme:
Bunu almayı düşünüyordum sizin attığınızla arasında fark varmı performansı etkilermi ?Online Shop Yeni NGFF Sürüm V8.0 EXP GDC Laptop Harici Bağımsız Ekran Kartı Laptop Notebook için Dock Genişleme Grafik Kartı | Aliexpress Mobile

İ7 6700
16 GB
Gtx 970 bir PC çok pahalı patlıyor monitör felan almak zorunda kalıcam
NGFC hakkında pek bilgim yok.

i7 6700 ve GTX 970 sistem toplamana gerek yok. i3 8100 ve RX 570/580 bir sistem çok çok daha güçlü olacaktır oyun açısından.

NGFC hakkında pek bilgim yok.

i7 6700 ve GTX 970 sistem toplamana gerek yok. i3 8100 ve RX 570/580 bir sistem çok çok daha güçlü olacaktır oyun açısından.
Hocam aslında biraz zor bir dönemdeyim acayip bir aptallık yaptım benim bu laptopumun ekran sorunu vardı bir bilişimciye götürdüm anakartım yandı vermeden önce evde TV bağlayıp sorunsuz bir şekilde oynuyordum. O sinirle servise verdim 4750 TL bir fiyat onayı istediler bende cahillik ettim onayladım gönderdim parayıda iptal etme şansım yok bu sistemide geri 4750 TL satmak çok zor olur
Gtx 970 600 TL bir yerden buldum değerlendirmek istedim 3 rakamlı sayılarla sistemimi geliştirebileceğimi düşündüm egpuda kararlıyım yardımcı olursanız çok sevinirim

Hocam eGPU resmi bir olay olmadığından bir kaç genel sorunla karşılaşabilirsin. İngilizce'n yeterli seviyedeyse alttaki forumu öneririm. Bizden çok daha bilgililer bu konuda.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı