Lenovo Ideapad 700 laptop oyuna girince kapanıyor

yakalatibers

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Lenovo Ideapad 700 laptopum var.

2016 senesinden beri sorunsuz kullanıyordum fakat geçen sene, oyunda kapandı durup dururken ve o gunden bugune oyuna gırınce bır sure sonra kapanıyor. Normal kullanımda cok nadır kapanıyor mesela haftada 1 diyelim. Fakat oyuna girince oyun fark etmeksızın 10 dk sonra pat gucten eksılıyor. Neden olabilir?

Not: Servis anakart, RAM, batarya değişecek dedi klasik servis.
PC bir abi sorun donanımsal degıl dedı ama cozemedı anlayamadım bılgısı olan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bataryada oynuyorsanız kapanırken pc bataryanız bozulmuştur oyunları şarjda oynamanızı öneririm ben laptopa zarar vermiyor çünkü. Eğer girdiğiniz gibi kapansaydı harddisk hatası derdim ve bipleme varsa bana olmuştu büyük travma yaratmıştı bende. Ram hatasında uzun bipleme oluyor anakart arızası olmuş olsa da sistem arızası olur belki lehim atması olmuştur oyuna girdikten sonra hemen kapattıysanız. Düşünebildiklerim bunlar.

Hocam bataryada oynuyorsanız kapanırken pc bataryanız bozulmuştur oyunları şarjda oynamanızı öneririm ben laptopa zarar vermiyor çünkü. Eğer girdiğiniz gibi kapansaydı harddisk hatası derdim ve bipleme varsa bana olmuştu büyük travma yaratmıştı bende. Ram hatasında uzun bipleme oluyor anakart arızası olmuş olsa da sistem arızası olur belki lehim atması olmuştur oyuna girdikten sonra hemen kapattıysanız. Düşünebildiklerim bunlar.
Hocam teşekkür ederim cevabınız için, şöyle ki pc aldığımdan beri hep prizde kullandım özellikle oyunlarda prizde kullandım malum çekince fps düşüşü oluyor laptoplarda.
Çok saçma hocam laptop çok sağlam roket gibi normla kullanımda hata yok fakat örneğin lol gireyim bir süre sonra pat kapanıyor, ve poer tusuna basınca çıt çıt sesler geliyor içinden bir süre sonra anca açılıyor. Ne yapmam gerek bilmiyorum, anakart olsa video ızlerken, ınternette takılırken vs kapanmaz mı? Ha birde video edit yaparken kapanıyor görselliğe yük binince kapanıyor.

Hocam ekran kartı olabilir o zaman. Yükte kapanıyorsa. Anakart normal işlemlerde de sıkıntı çıkarırdı. Eğer laptonuzda Intel Graphics varsa Google da gezinirken onu kullanıyordur ama renderda gpu kullandığı için ve oyunda da aynı şekilde o yüzden sıkıntı çıkarıyordur diye düşünüyorum hocam.

Hocam ekran kartı olabilir o zaman. Yükte kapanıyorsa. Anakart normal işlemlerde de sıkıntı çıkarırdı. Eğer laptonuzda Intel Graphics varsa Google da gezinirken onu kullanıyordur ama renderda gpu kullandığı için ve oyunda da aynı şekilde o yüzden sıkıntı çıkarıyordur diye düşünüyorum hocam.
peki bunun çözümü nedir?

Geri
Yukarı