Lenovo Ideapad 700 oyunda kapanıyor

Salih METİN

Kilopat
Makaleler
13
Merhaba. Fanı değiştirdim, iki defa termal macun değiştirdim.

Yok, kapanıyor yine de. Kendi fanını internetten sipariş ettim, Arctic MX-4 sürdüm.

GPU oyundayken sabit 55 derece civarı, CPU 60-70 arası.

Pilini ölü olduğu için çıkardım. Ama sorun ondan kaynaklı değil.

Sizce neden kaynaklı olabilir?

Sistem:
  • Lenovo Ideapad 700.
  • i7-6700HQ.
  • GTX 950M.
  • 16 GB RAM.

Demek istediğim güç mü kesiliyor? Benim tahminim adaptörün ya da şarj girişinin bozuk veya temassızlık yaptığı yönünde. Durduk yete kapanması çok saçma çünkü.
Kusura bakmayın. Yanlışlıkla soru cumlesi yapmısım. Evet, tamamen kapanıyor.

Şarj girişi veya şarj soketinde temassılık veyahut bozukluk oldugunu dusunmuyorum.

Kusura bakmayın. Yanlışlıkla soru cumlesi yapmısım. Evet, tamamen kapanıyor.

Şarj girişi veya şarj soketinde temassılık veyahut bozukluk oldugunu dusunmuyorum.
Eğer test şansınız varsa test edin diyeceğim ama bu da çok zor bir durum. Benim tek tahminim bu yönde. Ya adaptör, ya da şarj girişinin bozuk olduğunu düşünüyorum. Aynı durumu yaşamıştım çünkü.

Eğer test şansınız varsa test edin diyeceğim ama bu da çok zor bir durum. Benim tek tahminim bu yönde. Ya adaptör, ya da şarj girişinin bozuk olduğunu düşünüyorum. Aynı durumu yaşamıştım çünkü.
Hocam geç gelen bir güncelleme olacak. Adaptörü avometre ile ölçtüğümde normal çıkıyor.

Şarj girişinde de bir sorun yok. Az önce açıp baktım. AC güç kablosunu çıkarıp taktım hem de. Sorun gözükmüyor.

Hocam geç gelen bir güncelleme olacak. Adaptörü avometre ile ölçtüğümde normal çıkıyor.

Şarj girişinde de bir sorun yok. Az önce açıp baktım. AC güç kablosunu çıkarıp taktım hem de. Sorun gözükmüyor.
Çözüm önerim yok ne yazık ki. Eğer götürmediyseniz kaliteli bir bilgisayarcıya götürün, belki o anlar durumu.

Yeni konular

Geri
Yukarı