Lenovo Ideapad 81Y400D9TX cihazda BIOS nasıl açılır?

UEFI'nin kapalı olması Windows 10 kurulumuna hazır olmadığını göstermez. Yeni üretilen cihazlar Windows 10'a hazır hale getirilerek satılır(FreeDOS olanlar yani)

Bilgi için teşekkürler. Ben bilmediğim için kendim yapmak zorunda kaldım ve bioasa girince UEFI seçeneğine kendim getirdim. Orada kendisi seçmemişti çünkü.

Bilgi için teşekkürler. Ben bilmediğim için kendim yapmak zorunda kaldım ve bioasa girince UEFI seçeneğine kendim getirdim. Orada kendisi seçmemişti çünkü.
Yapabildiyseniz ne güzel. Benim söylemek istediğim win10 kurulumunu direk yapabilirsiniz ama uefi açıp açmamak sizin kanaatinizde.İyi çalışmalar.

Lenovo IdeaPad 81Y400D9TX bu laptopun siparişini vermiş bulunmaktayım. Cihaz FreeDOS olarak geliyor ve Windows 10 kurulumunu kendim yapacağım. Kurulum flash belleğini yaptım ancak cihaz gelince Windows'u kurmak için BIOS'a hangi tuşa basarak gireceğim?
Bu arada cihaz gelince elimden geldiği kadarıyla incelemesini yeni bir konu açıp yapacağım:)

Hocam cihazı aldınız mı? Elinize geçtiyse ilk izlenimleriniz nasıl? Bende aynı cihazı almayı düşünüyorum ama fikrinizi almak istedim.

Hocam cihazı aldınız mı? Elinize geçtiyse ilk izlenimleriniz nasıl? Bende aynı cihazı almayı düşünüyorum ama fikrinizi almak istedim.

Malzeme kalitesi gayet güzel ve şık, yakışıklı bir bilgisayar. Şu ana kadar sadece BF 1'de deneyebildim laptopu ve kasma donma ani FPS düşüşü vs. olmadı ve Ultra ayarlarda çok rahat oynatıyor. Oyunda uzun süre sonra klavye tarafı ısınıyor. Isınmasa çok daha güzel olabilirdi ancak yapabileceğim bir şey yok sanırım. Almanı tavsiye ederim.
Hani Monster'da kontrol merkezi var ya fan ayarları vs. vs. Şeyler yapılabiliyor. Lenovo'da da var mıdır bu?
Malzeme kalitesi gayet güzel ve şık, yakışıklı bir bilgisayar. Şu ana kadar sadece BF 1'de deneyebildim laptopu ve kasma donma ani FPS düşüşü vs. olmadı ve Ultra ayarlarda çok rahat oynatıyor. Oyunda uzun süre sonra klavye tarafı ısınıyor. Isınmasa çok daha güzel olabilirdi ancak yapabileceğim bir şey yok sanırım. Almanı tavsiye ederim.
Hani Monster'da kontrol merkezi var ya fan ayarları vs. vs. Şeyler yapılabiliyor. Lenovo'da da var mıdır bu?
@101Zkan @Utopia

Son düzenleme:

Geri
Yukarı