Lenovo Ideapad G500 Yükseltme Önerileri

bytllhh

Centipat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Ziraat mühendisi
Merhaba arkadaşlar. Elimde Lenovo Ideapad G500 dizüstü var. Bu bilgisayara Toshiba TR200 555-540 mb/s taksam performansında gözle görülür artış olur mu sizce?
Bilgisayarın açılışı 2 dk sürüyor sanırım.
Bilgisayarın özellikleri;
-Intel Pentium Dual Core
-Intel Pentium 2020M - 2.4 GHz 2 MB Önbellek
-4 GB DDR3 1600 MHz
-500 GB SATA (5400 RPM) HDD
-Intel HD Graphics / Paylaşımlı
-Anakart Adı: Lenovo 20236

SSD takmayıp Lenovo'yı satıp HP 15-RB013NT AMD A9 9420 4GB 256GB SSD bu ayarda bir bilgisayar almak daha mı iyi olur sizce?
Bilgisayarda oyun oynamıyorum. Ofis bilgisayarı olarak kullanıyorum sadece. Bazen tarayıcıda sekmeler arasında geçiş yapmak bile zor oluyor bilgisayarda. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Elimde Lenovo Ideapad G500 dizüstü var. Bu bilgisayara Toshiba TR200 555-540 mb/s taksam performansında gözle görülür artış olur mu sizce?
Bilgisayarın açılışı 2 dk sürüyor sanırım.
Bilgisayarın özellikleri;
-Intel Pentium Dual Core
-Intel Pentium 2020M - 2.4 GHz 2 MB Önbellek
-4 GB DDR3 1600 MHz
-500 GB SATA (5400 RPM) HDD
-Intel HD Graphics / Paylaşımlı
-Anakart Adı: Lenovo 20236

SSD takmayıp Lenovo'yı satıp HP 15-RB013NT AMD A9 9420 4GB 256GB SSD bu ayarda bir bilgisayar almak daha mı iyi olur sizce?
Bilgisayarda oyun oynamıyorum. Ofis bilgisayarı olarak kullanıyorum sadece. Bazen tarayıcıda sekmeler arasında geçiş yapmak bile zor oluyor bilgisayarda. Yardımcı olabilir misiniz?
O fiyata daha iyi laptoplar bulunabiliyor. RAM'i 8 GB yapıp birde SSD eklediğinizde ofis bazında sizi üzeceğini düşünmüyorum.

O fiyata daha iyi laptoplar bulunabiliyor. RAM'i 8 GB yapıp birde SSD eklediğinizde ofis bazında sizi üzeceğini düşünmüyorum.

Sadece internette kasılma olmasın yeter aslında bana. Yeni bilgisayar almak istemiyorum açıkçası. Pc sanırım sata 2. Sata 2 de olsa hızında artış olur mu?
Birde kingston a400 240gb ssd nasıldır bilginiz var mı hocam

Sadece internette kasılma olmasın yeter aslında bana. Yeni bilgisayar almak istemiyorum açıkçası. Pc sanırım sata 2. Sata 2 de olsa hızında artış olur mu?
Birde kingston a400 240gb ssd nasıldır bilginiz var mı hocam
Hız artışı olacaktır fakat SSD'nin tam performansını alamazsınız maalesef. Deneyimlemedim ama öneren birçok kişi gördüm. Kingston kötü bir marka değil. Elbette ki elinizden geliyorsa yeni bir laptopa geçmek çok daha iyi olacaktır bu arada fakat ucuz yollu olarak SSD ve RAM takviyeside işinizi görecektir.

Hız artışı olacaktır fakat SSD'nin tam performansını alamazsınız maalesef. Deneyimlemedim ama öneren birçok kişi gördüm. Kingston kötü bir marka değil. Elbette ki elinizden geliyorsa yeni bir laptopa geçmek çok daha iyi olacaktır bu arada fakat ucuz yollu olarak SSD ve RAM takviyeside işinizi görecektir.

Bilgisayarı sadece iş için kullanacam. Oyun için masaüstü toplamıştım. Artık oyun oynamadığım için onu da gözden çıkardım:) sadece tarayıcı kasmasın yeter bana. Teşekkür ederim hocam

Linkini verdiğin laptobun işlemcisi mevcut laptobundan daha zayıf.

3230M işlemcili bir laptop %30 civarı daha performanslı olur, 1000 civarına bulunur.
4300M işlemcili bir laptop %50 civarı daha performanslı olur. 1500 altına alınır.

8GB RAM ve SSD ile kullanman gerek.
2. seçenek tavsiyem olur.

Linkini verdiğin laptobun işlemcisi mevcut laptobundan daha zayıf.

3230M işlemcili bir laptop %30 civarı daha performanslı olur, 1000 civarına bulunur.
4300M işlemcili bir laptop %50 civarı daha performanslı olur. 1500 altına alınır.

8GB RAM ve SSD ile kullanman gerek.
2. seçenek tavsiyem olur.

Teşekkürler hocam. Ram+ssd yeter o zaman bana

Rica ederim.
Mevcut işlemcinin hızından memnun isen dediğin şekilde olur.
İşlemci hızından memnun değilsen ve BIOS'da bir engel yoksa işlemciyi de yükseltebilirsin.

kullandığım laptop da
Kuzey Köprüsü: Intel Ivy Bridge-MB IMC
Güney Köprüsü: [ TRIAL VERSION ] yazıyor. sata 3 var mı yok mu yardımcı olabilir misiniz? Ben sata 2 var diye biliyordum da aida ve speccy programlarından aldığım ss ler ektedir

Dosya Ekleri

• aida.jpg
    aida.jpg
    75,1 KB · Görüntüleme: 37
  • south.jpg
    south.jpg
    55,3 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:

Çipset destekliyor ama üretici ne şekilde konfigüre etti bilemem. Laptobun eski olduğu için araştırırsan daha önce upgrade edenlerin tecrübelerine ulaşabilirsin ama buna gerek yok. Sata 2.0 olsa da çalışır, hızı 2.0 limitinde olur ama gene de mevcut halinden çok daha akıcı hale getirir.

Bu arada, işlemci upgrade'i için oldukça kısıtlı bir çipsetmiş, mevcut haliyle kullanmaya devam.

Yeni konular

Geri
Yukarı