Lenovo Ideapad Gaming 15IHU6 8 GB RAM yükseltmek

VahitGuetta

Centipat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler ben bu modeli aldım RAM olarak da Kingston seçtim ama direkt kasasını açıp aluminyum koruyucu kaldırıp takmam mı gerek? Yoksa bir yerden bir şey çıkartıp ya da bakıp yani ayrı bir şey yapmam gerek mi takmadan önce?

Bataryayida çıkartıp eklemeniz daha sağlıklı olur, zaten aynı modelin illa YouTube'da ekleme videosu vardır oradan bakarakta yapabilirsiniz.

İyi günler ben bu modeli aldım RAM olarak da Kingston seçtim ama direkt kasasını açıp aluminyum koruyucu kaldırıp takmam mı gerek? Yoksa bir yerden bir şey çıkartıp ya da bakıp yani ayrı bir şey yapmam gerek mi takmadan önce?
Aynı kasanın RAMlerini çıkar tak yaptım dün. Metal plaka oraya yapışkanla tutunuyor. Onu çekip çıkartın. Boş olan slota RAM i taktıktan sonra sabitleyici clipslerin tutmasu için bastırın. Bunları yaparken bir videodan yardım alın. Eğer profesyonel değilseniz batarya sökmeye çalışmayın. Bir zararı olacağını düşünmüyorum.

Bataryayida çıkartıp eklemeniz daha sağlıklı olur, zaten aynı modelin illa YouTube'da ekleme videosu vardır oradan bakarakta yapabilirsiniz.

Yok batarya kablosunu çıkaracağım ama laptop içinden bir şey yapmalı mıyım?

Aynı kasanın RAM'lerini çıkar tak yaptım dün. Metal plaka oraya yapışkanla tutunuyor. Onu çekip çıkartın. Boş olan slota RAM'i taktıktan sonra sabitleyici clipslerin tutmasu için bastırın. Bunları yaparken bir videodan yardım alın. Eğer profesyonel değilseniz batarya sökmeye çalışmayın. Bir zararı olacağını düşünmüyorum.

Videoda kablosunu çıkaarıyor ama çıkarmazsam zarar verebilir ama bir bildiğime yaptıracağım büyük ihtimalle.

O RAM'in uyumluluguyla alakalı hocam RAM'i zaten aldıysanız gerek yok.

Ha evet ustam aldım laptopta gelecek haftassonu o yüzden dedim batryayı çıkartıp aluminyum kapağı kaldırıp takacağım sonra geri takacağım alüminyum kapağı.

@SERDANN ustam peki siz biliyorsunuzdur konu dışı olacak biraz ama ben bir kulaklık alacağım anakartı ve ses kartı uyumlu olur mu marka Gamenote H2002D

Son düzenleme:
@SERDANN ustam peki siz biliyorsunuzdur konu dışı olacak biraz ama ben bir kulaklık alacağım anakartı ve ses kartı uyumlu olur mu marka Gamenote H2002D
Hocam 3,5 mm jack ve ses kartı uyumunuz için ses kartı modelini yazman lazım :) Bu konuda çok bilgili değilim ama görenler ancak bu şekilde yardımcı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı