Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 kaç GB Ram destekliyor?

raydon04

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam,
Bağlantıdaki laptopu kullanmaktayım. Ram ve depolama yükseltmesi yapmak istiyorum ancak bir kaç sorum var:

- Anakartım maximum kaç GB ram destekliyor?
- Depolama için 2.5'' SSD veya HDD uygun olur mu?

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
16 GB destekliyor en fazla sanırım.
2 adet yuva var. Aynı RAM'den 1 tane daha eklerseniz 16 yapabilirsiniz. Umarım içindeki 8 RAM 2x4GB şeklinde değildir.

Hayır

1x8 olarak mevcut. Aynı marka ve model yerine aynı özelliklere sahip farklı marka alsam başımı ağrıtır mı?

Hocam evet 1x8 mevcut onun yanında hemen kücük bir RAM yeri daha var oraya siz aynı model olursa daha iyi olur , fakat herhangi bir tane 1x8 taktırabilirsiniz.
Hocam evet 1x8 mevcut onun yanında hemen kücük bir RAM yeri daha var oraya siz aynı model olursa daha iyi olur, fakat herhangi bir tane 1x8 taktırabilirsiniz.

Hocam aman diyeyim masaüstü bilgisayar ile laptoplarınki farklı oluyor Lenovo'nun servisine gidip yaptırın diğer başka yerlere güven olmaz. :)

Hocam evet 1x8 mevcut onun yanında hemen kücük bir RAM yeri daha var oraya siz aynı model olursa daha iyi olur , fakat herhangi bir tane 1x8 taktırabilirsiniz.

Hocam aman diyeyim masaüstü bilgisayar ile laptoplarınki farklı oluyor Lenovo'nun servisine gidip yaptırın diğer başka yerlere güven olmaz. :)
Az çok anlıyorum kendim de takarım ancak ne olur ne olmaz sizlerden bilgi almak için soruyorum teşekkür ederm :)

Hayır

1x8 olarak mevcut. Aynı marka ve model yerine aynı özelliklere sahip farklı marka alsam başımı ağrıtır mı?

Kesin bir şey demek zor ancak marka farkı pek sıkıntı yaratmıyor. Hatta MHz ve CL değerleri farklı olsa bile çoğu zaman birlikte çalışabiliyorlar. RAM bilgilerini ve bütçenizi yeni konu açarak belirtirseniz arkadaşlar yardım eder. Benim pek bilgim yok.

16 GB destekliyor en fazla sanırım.
2 adet yuva var. Aynı RAM'den 1 tane daha eklerseniz 16 yapabilirsiniz. Umarım içindeki 8 RAM 2x4GB şeklinde değildir.
32 olarak kullananlar da var, formda konular açılmış bununla ilgili. Bilginiz olsun @raydon04

Edit: Konu mayısta açılmış, nasıl kaptırdıysam dibine kadar inmişim her halde formun. Kusura bakmayın.

Geri
Yukarı