Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 laptopa hangi testler nasıl yapılmalı?

Dram nedir hocam? Ve bu okuma seviyesini 2000'lere çıkartmamın bir yolu yok mudur? Hafızayı falan boşaltarak.

RAM gibi, yüksek hızlı çalışan bir bellek. Önbellek görevi görür, önbelleğe alınan dosyalar daha hızlı okunup yazılır. Ayrıca DRAM bulunduran SSD'lerde NAND yongalar daha az yorulur, dolayısıyla SSD'nin ömrü artar, performansı kolay kolay düşmez.
Bir de bazen tam hızları veremeyebiliyor ChrystalDisk ondan daha yüksek olabilir hızları depolama çok doluysa hız düşer yarısı falan doluysa o kadar hızı düşmez.

RAM gibi, yüksek hızlı çalışan bir bellek. Önbellek görevi görür, önbelleğe alınan dosyalar daha hızlı okunup yazılır. Ayrıca DRAM bulunduran SSD'lerde NAND yongalar daha az yorulur, dolayısıyla SSD'nin ömrü artar, performansı kolay kolay düşmez.
Bir de bazen tam hızları veremeyebiliyor ChrystalDisk ondan daha yüksek olabilir hızları depolama çok doluysa hız düşer yarısı falan doluysa o kadar hızı düşmez.

%59'u dolu hemen hemen. 2200 ve 1700 arasında fark bayağı var, bu sayıyı arttırabilmemin bir yolu yok mudur? En azından 1900 falan olsaydı.

Son düzenleme:
Merhaba. 7-10 günden beridir Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 adlı laptopu kullanıyorum ve memnunum açıkçası. Ancak geldiği günden beridir test yapmadım. Hangi testleri yapmalıyım, ve yapacağım testleri nasıl yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler :)
@Radeon RX 5500M @messinicocugu @Cliff_Burton @merteknn @egeoz316 @SEMIKAANCAKIR @499337
Arkadaslar ayni modeli aldim 10 gün olmadi daha, fifa21 oynuyorum baya bi oynadim 4 saat falan durmadan, ekranda dalgalanma oldu ve ghost screen dediğimiz hayalet ekran oluştu, uzun süre oynayinca oldu normalde hicbisi yok, bu bir sorun mudur sizde durum nedir beni bi aydinlatirsaniz sevinirim. Vsync kapaliydi sanirim nvidia ayarindan otomatikteydi yani ondan olabilir mi acaba bilemiyorum. İcimi bi kötü his kapladi hatali ürün bana mi geldi diye :D beni bi aydinlatirsaniz sevinirim
Arkadaslar ayni modeli aldim 10 gün olmadi daha, fifa21 oynuyorum baya bi oynadim 4 saat falan durmadan, ekranda dalgalanma oldu ve ghost screen dediğimiz hayalet ekran oluştu, uzun süre oynayinca oldu normalde hicbisi yok, bu bir sorun mudur sizde durum nedir beni bi aydinlatirsaniz sevinirim. Vsync kapaliydi sanirim nvidia ayarindan otomatikteydi yani ondan olabilir mi acaba bilemiyorum. İcimi bi kötü his kapladi hatali ürün bana mi geldi diye :D beni bi aydinlatirsaniz sevinirim
Edit: msi rivatuner ile 120fps ye sinirlandirmistim pc cok isinmasin diye limitsiz olunca, bir kac yerde fifadan dolayi olabilir demisler menü de 70 fps oyunda 120fps sürekli öyle değişim olunca ama bu ghost screen yapması ile alakali midir bilemedim

Edit: msi rivatuner ile 120fps ye sinirlandirmistim pc cok isinmasin diye limitsiz olunca, bir kac yerde fifadan dolayi olabilir demisler menü de 70 fps oyunda 120fps sürekli öyle değişim olunca ama bu ghost screen yapması ile alakali midir bilemedim
Ghost screen bir noktada panelle alakalıdır...

@EZİC AJANI @merteknn
hocam bi size danışabilir miyim alttaki konu ile ilgili? Bir de sizin pclerdeki panel modeli nedir acaba? Benimkinde LG olan varmış sanırım. belki farklı panelde olmuyordur diye düşündüm.
aygıt yöneticisi-monitörler-özellikler-ayrıntılar-özellik-Donanım kimlikleri şeklinde paylaşabilirsiniz. bendeki MONITOR\LEN9056

konu : Arkadaslar ayni modeli aldim 10 gün olmadi daha, fifa21 oynuyorum baya bi oynadim 4 saat falan durmadan, ekranda dalgalanma oldu ve ghost screen dediğimiz hayalet ekran oluştu, uzun süre oynayinca oldu normalde hicbisi yok, bu bir sorun mudur sizde durum nedir beni bi aydinlatirsaniz sevinirim. Vsync kapaliydi sanirim nvidia ayarindan otomatikteydi yani ondan olabilir mi acaba bilemiyorum. İcimi bi kötü his kapladi hatali ürün bana mi geldi diye :D beni bi aydinlatirsaniz sevinirim

Edit: bugun amd readon yazılımdan free sync kapattım ve nvidia ayarlardan düşey senkronizasyonu Hızlı ayarına getirdim. Sorun gitti gibi 3-4 saat oynadım bir şey olmadı hiç.

Yeni konular

Geri
Yukarı