Lenovo Ideapad Gaming 3 15ACH6 laptopta şarj gerileme oluyor

Konatus

Kilopat
Yer
Tatooine
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın arkadaşıma yaklaşık 15 gün önce İtopya üzerinden bu bilgisayarı satın aldık. Bilgisayar FreeDOS olarak geldi temiz kurulumumuzu yaptık ve gerekli tüm driverları indirdik kurduk. Arkadaşım oyun oynarken laptop adaptörü bağlı olmak üzere (içinden çıkan adaptör 135W) bilgisayarın şarjı geriye doğru gidiyor.

İşin ilginç yanı şu; İtopya'yı aradım ve Lenovo'nun servis numarasını verdiler. Lenovo'yu aradığımda BIOS güncel değildir dediler ve bilgisayara uzaktan bağlantı kurdular, BIOS güncel. Ekran kartı driverı güncel değildir diye düşündüler, onlarda güncel. Teknik destekteki hanımefendi en son bu durumu bilgisayar Windows 10 Pro olduğu için yaptığını ve Home sürümünü kurarsak düzeleceğini söyledi. Gerçekten şok oldum. Ardından bir çözüme kavuşamayınca servise yollamak istediğim için bilgilerini istediğimde ise servislik bir durum olmadığını ve Windows 10 Home ile temiz kurulum yapıldıktan sonra geri aramam gerektiğini söylediler. Bunun ardından ise İtopya'yı aradık ve Lenovo ile muhatap olmak istemediğimizi ve kendilerinin muhatap olmasını istediğimizi söyledik ve tamam dediler.

İnternette gördüğüm kadarıyla adaptör kaynaklı diyorlar. Hanımefendi ise "adaptör yeterli olmasa fabrika o adaptörü koyar mı?" diye bir soru yöneltti ve haklısınız dedim. Bu durum nedir? Aynı laptopu kullanıp buna benzer sorun yaşayanlar oldu mu? Nasıl çözdüler? Ne yapmamız gerek? Bunlarla ilgili yardımcı olursanız sevinirim.

HP Omen 15 3060 R5 5600h modelini kullanıyorum (adaptör 200W) bende de aynı şey oluyor hocam bir sıkıntı yarattığını göremedim şu zamana kadar. Her şey güncel ve Windows 10 Home kullanıyorum.

HP Omen 15 3060 R5 5600h modelini kullanıyorum (adaptör 200W) bende de aynı şey oluyor hocam bir sıkıntı yarattığını göremedim şu zamana kadar. Her şey güncel ve Windows 10 Home kullanıyorum.
Hocam sıkıntı yaratmıyor olabilir ama mantıklı bir durum değil. Adaptöre bağlı bir laptobun güç kaybetmesi zaten bir sıkıntıdır. Telefondaki hanımefendi bu durumu ekran kartı tam gücünde çalışsın diye olur bu normal dedi aklım şaştı. Acer Nitro 5 kullanıyorum şarj %100 olduğunda batarya dolmayı kesiyor direk adaptörden almaya başlıyor gücü ve asla gerileme falan olmuyor. Çünkü olmamalı zaten.

Hocam sıkıntı yaratmıyor olabilir ama mantıklı bir durum değil. Adaptöre bağlı bir laptopun güç kaybetmesi zaten bir sıkıntıdır. Telefondaki hanımefendi bu durumu ekran kartı tam gücünde çalışsın diye olur bu normal dedi aklım şaştı. Acer Nitro 5 kullanıyorum şarj %100 olduğunda batarya dolmayı kesiyor direk adaptörden almaya başlıyor gücü ve asla gerileme falan olmuyor. Çünkü olmamalı zaten.

Hocam bence burada sorun yazılımsal gibi. Adaptörden 135W güç iletmiyor PC'ye. İletse böyle olmaz zaten.

Arkadaşlar yakın arkadaşıma yaklaşık 15 gün önce İtopya üzerinden bu bilgisayarı satın aldık. Bilgisayar FreeDOS olarak geldi temiz kurulumumuzu yaptık ve gerekli tüm driverları indirdik kurduk. Arkadaşım oyun oynarken laptop adaptörü bağlı olmak üzere (içinden çıkan adaptör 135W) bilgisayarın şarjı geriye doğru gidiyor.

İşin ilginç yanı şu; İtopya'yı aradım ve Lenovo'nun servis numarasını verdiler. Lenovo'yu aradığımda BIOS güncel değildir dediler ve bilgisayara uzaktan bağlantı kurdular, BIOS güncel. Ekran kartı driverı güncel değildir diye düşündüler, onlarda güncel. Teknik destekteki hanımefendi en son bu durumu bilgisayar Windows 10 Pro olduğu için yaptığını ve Home sürümünü kurarsak düzeleceğini söyledi. Gerçekten şok oldum. Ardından bir çözüme kavuşamayınca servise yollamak istediğim için bilgilerini istediğimde ise servislik bir durum olmadığını ve Windows 10 Home ile temiz kurulum yapıldıktan sonra geri aramam gerektiğini söylediler. Bunun ardından ise İtopya'yı aradık ve Lenovo ile muhatap olmak istemediğimizi ve kendilerinin muhatap olmasını istediğimizi söyledik ve tamam dediler.

İnternette gördüğüm kadarıyla adaptör kaynaklı diyorlar. Hanımefendi ise "adaptör yeterli olmasa fabrika o adaptörü koyar mı?" diye bir soru yöneltti ve haklısınız dedim. Bu durum nedir? Aynı laptopu kullanıp buna benzer sorun yaşayanlar oldu mu? Nasıl çözdüler? Ne yapmamız gerek? Bunlarla ilgili yardımcı olursanız sevinirim.

Windows 10 Home Single Language kullanıyorum her şey güncel ama yine de bu sorunu yaşıyorum

Lenovo'nun 3050-3050Tİ modellerinde adaptör kaynaklı bu sıkıntı var, oyun oynarken bataryadan güç çekmeye başlıyor ve batarya bittiğinde laptop kapanıyor yada oyundan atıyor. 3060 lı modellerde 170w adaptör geliyor onlarda sorun olmuyor. Sizin modelde 1650 mi var bilmiyorum ama sorun yaşadığınız modellerde çözüm olarak +1000 tl ye 170w adaptör alarak çözüyorlar. Lenovo servisinin windows sürümü, bios güncel mi tarzında soruları tamamen olayı geçiştirmek için söylenmiş gibi geliyor bana. Sorunun çözümünü 170w adaptör olduğunu onlar da biliyor. İtopya da ürün yorumlarını da incelersen aynı sorunu yaşayanları görebilirsin.

Lenovo'nun 3050-3050 Ti modellerinde adaptör kaynaklı bu sıkıntı var, oyun oynarken bataryadan güç çekmeye başlıyor ve batarya bittiğinde laptop kapanıyor ya da oyundan atıyor. 3060'lı modellerde 170W adaptör geliyor onlarda sorun olmuyor. Sizin modelde 1650 mi var bilmiyorum ama sorun yaşadığınız modellerde çözüm olarak +1000 TL'ye 170W adaptör alarak çözüyorlar. Lenovo servisinin Windows sürümü, BIOS güncel mi tarzında soruları tamamen olayı geçiştirmek için söylenmiş gibi geliyor bana. Sorunun çözümünü 170W adaptör olduğunu onlar da biliyor. İtopya da ürün yorumlarını da incelersen aynı sorunu yaşayanları görebilirsin.

Evet dediğiniz modellerde bu sorun mevcut. Forumdan bir arkadaş adaptör değişimini garantiden yapabildiğini söyledi fakat o günden sonra foruma girmemiş derin devlet var galiba işin içerisinde ameriganın da oyunu olabilir bilemedim.

Lenovo'nun 3050-3050Tİ modellerinde adaptör kaynaklı bu sıkıntı var, oyun oynarken bataryadan güç çekmeye başlıyor ve batarya bittiğinde laptop kapanıyor yada oyundan atıyor. 3060 lı modellerde 170w adaptör geliyor onlarda sorun olmuyor. Sizin modelde 1650 mi var bilmiyorum ama sorun yaşadığınız modellerde çözüm olarak +1000 tl ye 170w adaptör alarak çözüyorlar. Lenovo servisinin windows sürümü, bios güncel mi tarzında soruları tamamen olayı geçiştirmek için söylenmiş gibi geliyor bana. Sorunun çözümünü 170w adaptör olduğunu onlar da biliyor. İtopya da ürün yorumlarını da incelersen aynı sorunu yaşayanları görebilirsin.
Hocam 3050Ti olan model. 1000 TL çok para. Peki muadilini alsak internet üzerinden bir sorun olur mu? Çünkü neden sıfır aldığımız bilgisayarın adaptörüne de 1000 TL verelim ki akıl karı değil.

Hocam 3050Ti olan model. 1000 TL çok para. Peki muadilini alsak internet üzerinden bir sorun olur mu? Çünkü neden sıfır aldığımız bilgisayarın adaptörüne de 1000 TL verelim ki akıl karı değil.
Hocam kaç para verip aldığın bilgisayara muadil adaptör alman hiç iyi olmaz daha farklı sıkıntılara yol açabilir. Lenovo şuan fiyattan dolayı çok rağbet görüyor, forumda baktığım çoğu konuda da öneriliyor ama belirttiğim modellerin alınabilirliği hiç yok bence(adaptörden dolayı). Bende şuan laptop araştırmasındayım, DELL, Monster ve Lenovo modelleri hep bi sorunlu çıkıyor. ASUS ve Acer bakıyorum şuanda sorunsuz modeller onlar gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı