Lenovo Ideapad Gaming 3 15ARH05 uyku modundan sonra Wi-Fi ve Bluetooth gözükmüyor

Staptro

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi günler. Daha yeni aldığım bilgisayarda uyku modundan çıktıktan sonra Wi-Fi ve Bluetooth devreye girmiyor. İlk açtığım zamanda vardı aynı sorun fakat aygıt yöneticisi kısmından Wi-Fi sürücüsünü güncelleyince düzelmişti. Bugün tekrar aynı sorun ortaya çıktı. Wi-Fi'nin devreye girmesi için sistemi kapatıp açmam, Bluetooth'un devreye girmesi için Wi-Fi açıldıktan sonra yeniden başlatmam gerekiyor ve bu gerçekten sinir bozucu bir durum.

-Sürücüler silinip tekrar yüklendi.
-Bu konuda yazan Bilgisayarın uyku moduna geçince wifi kapatması ve bir daha açılmaması çözüm yolu denendi.
-Sfc /scannow ile onarım denendi.
-Sistem geri yükleme yapıldı.
-Chipset ve BIOS güncel.
Fotoğraftaki hata Bluetooth açıldıktan sonra gidiyor ayrıca Wi-Fi'nin sürücüsü gözüküyor ama bağlanmaya çalıştığımda Wi-Fi ağı bulunamadı hatası alıyorum.

Screenshot 2021-03-12 201930.png

Her şey normal çalışırken Wi-Fi ve Bluetooth sürücüleri ise aşağıdaki gibidir.

m.png

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS seçeneklerinden ayarları varsayılana yüklemenizi öneririm.

Eğer işe yaramazsa aşağıdaki linkten Lenovo Teknik Destek sayfasına girin. Sol taraftaki PC kısmının üzerine gelip "Ürünü Tespit Et" seçeneğine tıklayın. Bilgisayarınıza "Lenovo Service Bridge"i indirilecek ve bakım yapılacak. Belki bu sorunu çözebilir.

Windowsun "Yardım Alın" uygulamasından aldığınız hataya bakabilirsiniz.

Bir de "2021-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 20H2 03 Toplu Güncelleştirmesi"ni yaptınız mı? Bu güncelleştirmede ciddi hatalar olduğu söyleniyor. Eğer yaptıysanız önceki sürüme geri döndürmenizi öneririm. Bunun için bilinen yöntemlerden biri Onarım ekranındaki "Güncelleştirmeleri Kaldır" seçeneğidir.

Eğer bunlardan hiç biri işe yaramazsa direkt olarak telefonla Windows ve Lenovodan canlı teknik destek almanızı öneririm.

Son düzenleme:
BIOS seçeneklerinden ayarları varsayılana yüklemenizi öneririm.

Eğer işe yaramazsa aşağıdaki linkten Lenovo Teknik Destek sayfasına girin. Sol taraftaki PC kısmının üzerine gelip "Ürünü Tespit Et" seçeneğine tıklayın. Bilgisayarınıza "Lenovo Service Bridge"i indirilecek ve bakım yapılacak. Belki bu sorunu çözebilir.

Windowsun "Yardım Alın" uygulamasından aldığınız hataya bakabilirsiniz.

Bir de "2021-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 20H2 03 Toplu Güncelleştirmesi"ni yaptınız mı? Bu güncelleştirmede ciddi hatalar olduğu söyleniyor. Eğer yaptıysanız önceki sürüme geri döndürmenizi öneririm. Bunun için bilinen yöntemlerden biri Onarım ekranındaki "Güncelleştirmeleri Kaldır" seçeneğidir.

Eğer bunlardan hiç biri işe yaramazsa direkt olarak telefonla Windows ve Lenovodan canlı teknik destek almanızı öneririm.
İlginiz için teşekkür ederim. Lenovo Service Bridge açılmadı :D Windows toplu güncelleştirmesini kaldırdım sorun hala devam ediyor. Ayrıca az önce oyun açılırken şu hatayı aldım. Sabahta mavi ekran vermişti, Technopat'ta bulunan rehberle Amd sürücüsünde sorun olduğunu buldum ve tekrar yükledim. Umarım donanımsal bir sorun yoktur.
DF1864A1-4EAB-4E93-8213-5AEF568C004F.jpeg

İlginiz için teşekkür ederim. Lenovo Service Bridge açılmadı :D Windows toplu güncelleştirmesini kaldırdım sorun hala devam ediyor. Ayrıca az önce oyun açılırken şu hatayı aldım. Sabahta mavi ekran vermişti, Technopat'ta bulunan rehberle Amd sürücüsünde sorun olduğunu buldum ve tekrar yükledim. Umarım donanımsal bir sorun yoktur.Eki Görüntüle 919381
Eğer hiç bir şekilde sorunu çözemezseniz, hazır garantisi bitmeden garantiye gönderin.

Laptopunuzda kontrol paneli var mı? Telefonlardaki gibi wifi bluetooth ses parlaklık vs. bulunan bir panel oluyor çoğu bilgisayarda, tuş kombinasyonunu bulursam eklerim.

Laptopunuzda kontrol paneli var mı? Telefonlardaki gibi wifi bluetooth ses parlaklık vs. bulunan bir panel oluyor çoğu bilgisayarda, tuş kombinasyonunu bulursam eklerim.
Yok sanırım hocam varsada ben varsada ben bulamadım.
Kendimce bir çözüm yolu buldum. Sadece şarjda iken bu sorun ortaya çıkıyordu bende Güç Seçenekleri -->Plan Ayarları --> Gelişmiş güç ayarlarını değiştir kısmından performansı etkilemeyecek şekilde şarjda ve bataryadaki ayarları aynı yaptım. Bu bende işe yaramadı, belki siz bu yöntemle sorunu halledebilirsiniz diye yazdım. Sonra Uyku Modu yerine Hazırda Beklet kullanmayı denedim ve çalıştı. Hazırda Bekletin uyku modundan farkı kabaca sistemdeki tüm elektriği kesmesi. Böylece kapağı kaldırdığımızda sorun olmadan işlemlerimize devam edebiliyoruz. Yinede siz asıl çözümü biliyorsanız yazın. Bana ve bu sorundan muzdarip arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı