Lenovo Ideapad Gaming 3 81Y400D7Tx vs 82K200K3Tx

Tuncay Kantarcı

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
FBI ajanı
1. laptop;

NVIDIA GTX 1650 Ti 4 GB GDDR6.
Intel Core i5 10300H 2.50 GHz.
8 GB DDR4 2933 MHz.
512 GB NVMe M.2 SSD.
Windows 10 Home.

2. laptop.

NVIDIA GTX 1650 4 GB GDDR6.
AMD Ryzen 5 5600h.
8 GB DDR4 3200 MHz.
512 GB NVMe M.2 SSD.
FreeDOS.

Alttakini kullanıyorum. Turbo Boost açıkken standart kullanımda çok ısınıyor günlük olarak iş için kullanıyorum Edge, VPN birkaç uygulama daha 70'lere vurabiliyor anlık ama turbo boost kapalıyken 45-50C arasında gayet serin çalışıyor.
Oyunlarda da gayet serin çalışıyor pek fazla oyun denemedim tabi ki ama CS GO, Fifa 22, Skyrim SE'de denediğim kadarıyla sıcaklıklar 60-65C arası. Daha ağır oyunlarda 70'i geçer.

Bu arada RAM yükseltmesi maalesef şart. Arada sırada out of memory uyarısı veriyor restart etmek gerekiyor kullanılabilir RAM miktarı 5.9GB

Alttakini kullanıyorum. Turbo Boost açıkken standart kullanımda çok ısınıyor günlük olarak iş için kullanıyorum Edge, VPN birkaç uygulama daha 70'lere vurabiliyor anlık ama Turbo Boost kapalıyken 45-50C arasında gayet serin çalışıyor.
Oyunlarda da gayet serin çalışıyor pek fazla oyun denemedim tabii ki ama CS:GO, FIFA 22, Skyrim SE'de denediğim kadarıyla sıcaklıklar 60-65C arası. Daha ağır oyunlarda 70'i geçer.

Bu arada RAM yükseltmesi maalesef şart. Arada sırada out of Memory uyarısı veriyor restart etmek gerekiyor kullanılabilir RAM miktarı 5.9GB

Merhaba, diğer oyunlarda performansı nasıl, -Fortnite, ya da daha ağır oyunlar- hâlâ memnun musunuz? Ayrıca ben ileride programlama, yazılım gibi işlerde de uğraşmak istiyorum yeterli midir?

Merhaba, diğer oyunlarda performansı nasıl, -Fortnite, ya da daha ağır oyunlar- hâlâ memnun musunuz? Ayrıca ben ileride programlama, yazılım gibi işlerde de uğraşmak istiyorum yeterli midir?

Merhaba,
Şu ana dek denediğim oyunlar aşağıdakiler, hiçbirinde 80'den aşağı FPS almadım. Özel ayarlarla bence 1080P'de şu an oynatamayacağı bir oyun yok. Programlama ve yazılım için fazlasıyla yeterli fakat RAM yükseltmesi üstteki mesajda da söylediğim gibi şart.

AC Unity (Ultra)
AC Syndicate (Ultra)
FIFA 22 (Ultra)
Mount and Blade Bannerlord (Grafiklar medium/high - savaş alanı asker sayıları / ceset sayıları ultra)
ETS 2 (Ultra + %200 Ölçekleme)
Mafia I - II Definitive Edition (Ultra)
Forza Horizon 5 (Ultra)

Yeni konular

Geri
Yukarı