Lenovo Ideapad Gaming 3 alınır mı?

DarkSynergy

Kilopat
Daha fazla  
10.000 TL laptop tavsiyesi bu konuyu da açmıştım çok yardımcı oldu arkadaşlar.
Bu süreçte belki biraz bütçeden de kazanç amaçlı bu cihazı düşünüyorum. İndirimlerle 8.5k bandında yakalayabilirim ilerisi için. Peki sizce alınır mı? Intel işlemcili modellerinde ısınma sorunu var deniyor, AMD modellerin de de bu geçerli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
4800H modelini almıştım. İki kez anakart arızası yüzünden servisi su yolu yaptım. Sonunda iade aldım. Şans meselesi. O arıza olmasa idi, muazzam laptoptu benim için, performansı çok iyiydi.
AMD'de ısınma sorunu yok çünkü Max çalışma ısısı 105 derece. Fakat fan sesi yüksek biraz.

4800H modelini almıştım. İki kez anakart arızası yüzünden servisi su yolu yaptım. Sonunda iade aldım. Şans meselesi. O arıza olmasa idi, muazzam laptoptu benim için, performansı çok iyiydi.
AMD'de ısınma sorunu yok çünkü Max çalışma ısısı 105 derece. Fakat fan sesi yüksek biraz.

Intel de neden ısınma yapıyor hocam.

Intel de neden ısınma yapıyor hocam.

Çok teknik detayını bilmiyorum. Fakat tahminimce Intel i7-10750H modeli 6 çekirdekli olduğu için fazla çekirdek hızı verilmiş. Haliyle ısınıyor olabilir. i7-11800H 8 çekirdek ve çekirdek başına düşen hız azalmış, fakat çoklu çekirdek düşünüldüğünde daha az sıcaklık değeri ile çok daha fazla performans alınıyor.
Keza AMD R7 4800H serisinde de 8 çekirdek.

Tabi siz i5 bakıyorsanız farklı, çizim ve modelleme için R7 veya i7'den aşağısını önermem.

Intel 11800H, AMD 4800H-5800H işlemcileri bayağı akıcı deneyim sunuyorlar.

Çok teknik detayını bilmiyorum. Fakat tahminimce Intel i7-10750H modeli 6 çekirdekli olduğu için fazla çekirdek hızı verilmiş. Haliyle ısınıyor olabilir. i7-11800h 8 çekirdek ve çekirdek başına düşen hız azalmış, fakat çoklu çekirdek düşünüldüğünde daha az sıcaklık değeri ile çok daha fazla performans alınıyor.

Tabi siz i5 bakıyorsanız farklı, çizim ve modelleme için R7 veya i7'den aşağısını önermem.

Intel 11800h, AMD 4800H-5800H işlemcileri bayağı akıcı deneyim sunuyorlar.

i5'ler ısınıyor mu bilmiyorum kullanmış olanlar yazabilirse sevinirim.
Çok teknik detayını bilmiyorum. Fakat tahminimce Intel i7-10750H modeli 6 çekirdekli olduğu için fazla çekirdek hızı verilmiş. Haliyle ısınıyor olabilir. i7-11800h 8 çekirdek ve çekirdek başına düşen hız azalmış, fakat çoklu çekirdek düşünüldüğünde daha az sıcaklık değeri ile çok daha fazla performans alınıyor.

Intel 11800h, AMD 4800H-5800H işlemcileri bayağı akıcı deneyim sunuyorlar.

Fiyatları zamlamışlar ya da stoktan çekmişler satıcılar... Maalesef gene hüsran olacak gibi.

Ben bu modeli kullanıyorum, gayet memnunum.

Bütçemi aşıyor hocam ya i5 ya AMD 4800 alabilirim ama kurdan dolayı mecbur bekleyeceğim. Garajonline gibi satış yerlerini tanımıyorum çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı