Lenovo Ideapad Gaming 3 alınır mı?

Ldn9118a

Hectopat
Son düzenleyen: Moderatör:
Alınır bu fiyata iyi bence.
Tabii dolar uçmadan 8000 TL oluyordu yanlış hatırlamıyorsam bunun gibi laptoplar. 1650 Ti olan iyi bir laptop da 8500’e bulunuyordu. Şimdi en az 1000 TL zam var bunlarda. RTX 3050/3050 Ti da aynı şekilde. Alınır mı diyorsunuz yani bulduğum en ucuz laptop bu, başka varsa önerilerinizi bekliyorum.
Kendim i5 10300H GTX 1650TI olan modelini kullanıyorum, sorunuz varsa cevaplayabilirim.
Isınma sorunu var mı?
Şarjı ne kadar gidiyor?
Coil whine var mı?

Tabii dolar uçmadan 8000 TL oluyordu yanlış hatırlamıyorsam bunun gibi laptoplar. 1650 Ti olan iyi bir laptop da 8500’e bulunuyordu. Şimdi en az 1000 TL zam var bunlarda. RTX 3050/3050 Ti da aynı şekilde. Alınır mı diyorsunuz yani bulduğum en ucuz laptop bu, başka varsa önerilerinizi bekliyorum.
Maalesef bu fiyata başka öneri yok hocam. :/

Isınma sorunu var mı?
Şarjı ne kadar gidiyor?
Coil whine var mı?
Isınma sorunu yok.Ben şahsen yaşamadım.Şarjı 3-4 saat gidiyor.Coil whine denilen şeyi tam anlamıyla bilmiyorum ama olsada sadece ses sıkıntısı varmış, performansı veya başka bir şeyi etkilemiyormuş.

Isınma sorunu var mı?
Şarjı ne kadar gidiyor?
Coil whine var mı?
Coil Whine sesine internetten baktım.Hayır bende öyle bır sorun yok.

Son düzenleme:
Isınma sorunu yok.Ben şahsen yaşamadım.Şarjı 3-4 saat gidiyor.Coil whine denilen şeyi tam anlamıyla bilmiyorum ama olsada sadece ses sıkıntısı varmış, performansı veya başka bir şeyi etkilemiyormuş.

Coil Whine sesine internetten baktım.Hayır bende öyle bır sorun yok.
Almaya değer mi o zaman? Ya biraz üstüne para ekleyip rtx 3050/3050 ti laptop alıcam ya da daha düşük fiyata 2.el gtx 1650 ti laptop alıcam. Şu cümleye baktığınızda son sözünüz nedir?

İ5 + GTX 1650ti modelini kullanıyorum.
Şarjı oyun oynamadan 3-4 saat gidiyor.
Coil whine var sanırsam bende, sinir eden bi cızırtı geliyor şarj giriş kısmından.
Alternatif bulursam iade edeceğim.

Hocam bende Ryzen'li modeli var. Coil whine var ama kulağı dayayınca ve fps çok yükseklerdeyken çıkıyor. Düz zeminde kullanırsanız ısınma sorunu bilgisayarı çok zorlayan stres testlerinde veya işlemciye çok yğk bindiren herhangi bir işte oluyor ama altını kaldıracak birşey koyarsanız o sorun da kalkıyor çok rahat bir deneyim oluyor. Onun dışında eğer Linux kullanırsanız desteği aşırı iyi onu belirteyim. Yani ben 7500 küsür liraya aldım şuanki kur vb. derken fiyatı normal bence alınabilir. İsterseniz Nitro 5'te alabilirsiniz.

Ryzen modeli ile ilgili bir sorun varsa alabilirim.

Geri
Yukarı