Lenovo Ideapad Gaming 3 alınır mı?

Bütçe arttirman veya 3060 Acer'e bakman daha iyi, Acer tercih etmeme sebebin nedir hocam.

Aslında spesifik olarak tercih etmeme nedenim yok. Markayı biliyorum ama hiç kullanmadım ve hakkında pek bir bilgim yok. O yüzden dedim.

Alınır ama 3050 olanının yerine 3060 olanını almanızı tavsiye ederim. Merakımdan soruyorum, hâlâ 1650 olan modeller satılıyor mu?

Herkes bütçe artırıp 3060'a yönel dedi bir bakayım ve evet 1650 hâla satılıyor.

3060 lı olanlara az sonra bakacağım da gözüme bu çarptı ideapad mi dersiniz yoksa bu mu

Tamamen size kalmış bir durum yine de, fakat belirttiğiniz bütçelere yakın 3060 cihazlar mevcut. Oyun için istiyorsanız 3060 daha mantıklı olur.

Aslında spesifik olarak tercih etmeme nedenim yok. Markayı biliyorum ama hiç kullanmadım ve hakkında pek bir bilgim yok. O yüzden dedim.

Herkes bütçe artırıp 3060'a yönel dedi bir bakayım ve evet 1650 hâla satılıyor.

3060 lı olanlara az sonra bakacağım da gözüme bu çarptı ideapad mi dersiniz yoksa bu mu

3050 ile 3060 arasında 2-3 bin lira oynarken hala 3050 almayı düşünmemelisiniz. 4GB VRAM gerçekten çok yetersiz, üstelik kayda değer derecede performans farkı da var.

Bütçem 18.000-19.000 arası.
Yazılımla uğraşıyorum, oyun da oynuyorum ve elektrik elektronik mühendisliği okuyorum.

İşimi görür mü? Veya bu kriterlerde önereceğiniz var mı?

RTX 3050 serisi güzel kartlar değiller hem oyun hem de normal performans olarak 2-3 sene sonra sorun çıkartır. 3060 modeli var paranın üstüne biraz koyup onu alabilirsin işlemcisi de çok iyi.

Bu bütçedeki en iyi bilgisayarlardan ama dediğim gibi Victus da düşünebilirsiniz. İşlemcisi daha iyi ve daha yeni nesil bir bilgisayar. Bu aralar ufak indirimlere girebiliyor ancak bu fiyat da fena değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı