Lenovo Ideapad Gaming 3 Alınır mı?

eymnwastaken

Hectopat
Daha fazla  
Yakın zamanlarda bir Gaming laptop almayı düşünüyorum. Lenovo Ideapad Gaming 3 ile karşılaştım. Özellikleri bana yeterli. Bütçemede uygun geldi. Nasıl bir laptop? Kullanan arkadaşlar var mı?

Özellikleri;
Ekran kartı: NVIDIA GTX 1650
İşlemci AMD Ryzen 5 5600H
8 GB RAM
512 GB SSD

Amacınız oyun oynamak ise yeni oyunları oyunları yüksek ayarlarda oynayamazsınız hatta çoğunda RAM'den FPS sorunları yaşarsınız yani bence bütçeyi yükseltin.

Yakın zamanlarda bir Gaming laptop almayı düşünüyorum. Lenovo Ideapad Gaming 3 ile karşılaştım. Özellikleri bana yeterli. Bütçemede uygun geldi. Nasıl bir laptop? Kullanan arkadaşlar var mı?

Özellikleri;
Ekran kartı: NVIDIA GTX 1650
İşlemci AMD Ryzen 5 5600H
8 GB RAM
512 GB SSD
Ekstradan 8GB RAM ilavesi yaparsan eski ve yakın zamanlı oyunları orta ayarlarda 45-150 fps arası oynarsın

Intel 11300H 3050 Ti olan modelini kullanıyorum 3060'lı olanı alsam daha memnun olurdum. Ama benim aldığım dönemde 3060'lı olanı daha gelmemişti.
Fiyat performans olarak gayet iyi laptop çok satılıyor. Parçasına ve servisine ulaşmak kolay. Ama biraz uç ihtiyaçlarınız varsa mesela benim BIOS ayarlarından wake on lan ayarına ihtiyacım oldu ne yazık ki yok. Hybrid GPU ayarına ihtiyacım oldu Legion modellerinde var ama Ideapad'de yok. Bu gibi ihtiyaçlarınız olmayacaksa ve bütçeniz 3060'a çıkamıyorsa alınabilir rekabetçi oyunları sorunsuz oynarsınız AAA oyunları orta düşük ayarlarda +30 FPS oynarsınız.

Fiyatı ne kadar hocam?
15.000

Amacınız oyun oynamak ise yeni oyunları oyunları yüksek ayarlarda oynayamazsınız hatta çoğunda RAM'den FPS sorunları yaşarsınız yani bence bütçeyi yükseltin.
Oynayacağım Çok fazla oyun yok hocam. Bi valo bi mc bide gta açsın yeter :)

Ek ram alcam hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı