Lenovo Ideapad Gaming 3 BIOS düşük çözünürlük

zamkino

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Lenovo Ideapad Gaming 3 dizüstü bilgisayarımda, BIOS ekranında düşük çözünürlük (ekranın çok büyük olması) sorunu var. Ekranın sadeece yarısı gözüküyor bu yüzden BIOS üzerinden işlem yapma olanağım kısıtlanıyor. Eklerde resimleri paylaştım bu sorunun nedeni ve çözümünü bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-08-12 at 02.09.57.jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-12 at 02.09.57.jpeg
    179,2 KB · Görüntüleme: 444
  • WhatsApp Image 2022-08-12 at 02.09.56.jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-12 at 02.09.56.jpeg
    95,6 KB · Görüntüleme: 377
Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci fotoğrafta gayet normal gibi gözüküyor ama bilemedim. Kullanan arkadaşlar varsa onlar kendilerininkiyle karşılaştırabilir.

İkinci fotoğrafta gayet normal gibi gözüküyor ama bilemedim. Kullanan arkadaşlar varsa onlar kendilerininkiyle karşılaştırabilir.
Değil.

BIOS güncellemesi yapmayı dener misin?

BIOS güncellemelerini yaptım şu an ekran kartı da dahil her şey güncel durumda.

Arama yerine metin, uygulama ve diğer öğelerin boyutunu değiştir deyin oradan özel ölçek ekleye tıklayın ve %125 yapın.

Arama yerine metin, uygulama ve diğer öğelerin boyutunu değiştir deyin oradan özel ölçek ekleye tıklayın ve %125 yapın.
Ben windows 11 kullanıyorum windows 10 da bu yere nasıl gidilir bilmiyorum eğer 10 kullanıyorsan.

Ben windows 11 kullanıyorum windows 10 da bu yere nasıl gidilir bilmiyorum eğer 10 kullanıyorsan.
Konuyu mu okumadınız BIOS’u mu bilmiyorsunuz?

Ben Windows 11 kullanıyorum Windows 10 da bu yere nasıl gidilir bilmiyorum eğer 10 kullanıyorsan

Ben Windows 11 kullanıyorum Windows 10 da bu yere nasıl gidilir bilmiyorum eğer 10 kullanıyorsan.
BIOS ekranının Windows ekran çözünürlüğüyle alakası yok maalesef

Merhaba, Lenovo Ideapad Gaming 3 dizüstü bilgisayarımda, BIOS ekranında düşük çözünürlük (ekranın çok büyük olması) sorunu var. Ekranın sadeece yarısı gözüküyor bu yüzden BIOS üzerinden işlem yapma olanağım kısıtlanıyor. Eklerde resimleri paylaştım bu sorunun nedeni ve çözümünü bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum.
Bu normal bir durum değil. Aynı modelden bende de var bios çok daha düzgün şekilde görünüyor.

Güncellemeleri yapmışsınız geriye aklıma gelen pek bir şey kalmıyor. BİOS sıfırladınız mı?

Ekran kartı arızası olabilir, genelde BIOS içerisinde bile beliriyor bunlar.

BIOS kendinden arızalı gözüküyor zaten, bu yanlış BIOS dosyası olabilir. Hiç böyle bir BIOS menüsü görmedim.

OCCT indirip Power testi yapın 15 dakika, hata alırsanız bildirirsiniz.

Bu normal bir durum değil. Aynı modelden bende de var BIOS çok daha düzgün şekilde görünüyor.

Güncellemeleri yapmışsınız geriye aklıma gelen pek bir şey kalmıyor. BIOS sıfırladınız mı?

Sıfırlama işleminden kastınız varsayılanlara döndürmek ise onu yaptım fakat başka bir yöntem var ise bilmiyorum. Paylaşır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı