Lenovo Ideapad Gaming 3 fişteyken şarjı azalıyor

alperbeta

Hectopat
Daha fazla  
Geçen hafta Lenovo Ideapad Gaming 3 cihazımı prize takılı olmasına rağmen oyun oynarken pil seviyesinde düşme sorunu yaşadığım için garantiye yollamıştım. Anakartın bozuk olduğunu, değiştirdiklerini söyleyip tekrar yolladılar. Bugün elime ulaştı ama yine aynı sorunu yaşıyorum. Fortnite'a giriyorum her 2 dakikada %1 şarj azalıyor. Bazen 4-5 dakika durup %2 şarj birden azalıyor. Tasarruf modunu açarak kapatarak yine denedim aynı sorun. Ne yapmalıyım fikir verin?

Desteği arayıp da söyledim ekranda 2 tane oyun koydum, bir 5-10 dakika test eder misiniz diye ama test edilmemiş.
Edit: Belli bir seviye de değil şuan 50lere kadar düştü.

aynı cihazı kullanıyorum ve aynı sorun bende de var yüksek grafikli oyunlar oynadığımda şarjım azalıyor özellikle fanlar performans modundayken daha hızlı azalıyor. lenovo desteğe birisi yazmış bende yorum yapmıştım adaptör yetersizliğinden olduğu söylendi. servisi aradım bios güncellemesi yapıldı değişen bir şey yok ayrıca coil whine sesi arttı böyle idare edin diye cevap aldım ayrıca :D servise göndermek istemiyorum coil whine sesi için yeni bios sürümünü bekleyeceğim. muhtemelen anakartınız boşuna değişti ondan olacağını sanmıyorum bilirkişiler cevabını daha iyi verir. 3060 lı modelinde 170w adaptör var onu kullanmamızı önerdiler fakat ayrıca ona para vermek istemiyorum. ilgili destek sayfasını da bıraktım bakarsınız.

aynı cihazı kullanıyorum ve aynı sorun bende de var yüksek grafikli oyunlar oynadığımda şarjım azalıyor özellikle fanlar performans modundayken daha hızlı azalıyor. lenovo desteğe birisi yazmış bende yorum yapmıştım adaptör yetersizliğinden olduğu söylendi. servisi aradım bios güncellemesi yapıldı değişen bir şey yok ayrıca coil whine sesi arttı böyle idare edin diye cevap aldım ayrıca :D servise göndermek istemiyorum coil whine sesi için yeni bios sürümünü bekleyeceğim. muhtemelen anakartınız boşuna değişti ondan olacağını sanmıyorum bilirkişiler cevabını daha iyi verir. 3060 lı modelinde 170w adaptör var onu kullanmamızı önerdiler fakat ayrıca ona para vermek istemiyorum. ilgili destek sayfasını da bıraktım bakarsınız.

-Lenovo müşteri hizmetlerinden konuştuğum aklı başında biri de işlemciye, ekran kartına vs. bakarak "doğrusunu söylemek gerekirse bu adaptör buna yetmeyebilir" gibi bir cevap verdi.
-Youtube'da kutu açılım videolarına bakıyorum ve "Ryzen 5, 3050" modelinde bile 170 W adaptör yolladıklarını görüyorum ama "Ryzen 7- 3050ti" modele 135 W yolluyorlar.
-Adaptörden gibi düşünüyorum ama 135 W adaptör kullanıp da bu sorunu yaşamayanlar da var. Garip.
-Değişim talep edeceğim bakalım, olmadı THH.

sorunun adaptör değişimi ile çözüleceğini düşünüyorum 135w günlük kullanımda yetiyor fakat güç isteyen durumlarda yetersiz kalıyor. para iadesi yapsalar da kötü aynısını geri alamam fiyatları yükseldi ve yükseliyor sonuçları burada paylaşırsanız çok sevinirim bende gereğini yaparım.

sorunun adaptör değişimi ile çözüleceğini düşünüyorum 135w günlük kullanımda yetiyor fakat güç isteyen durumlarda yetersiz kalıyor. para iadesi yapsalar da kötü aynısını geri alamam fiyatları yükseldi ve yükseliyor sonuçları burada paylaşırsanız çok sevinirim bende gereğini yaparım.
135 w yetersiz ama aynı adaptörü kullanıp sorun yaşamayanlar da var o kafamı karıştırıyor.

HP Omen'de 200W adaptörüm var 5800H 3060 laptop. Bende de var. Bir arkadaş aynı sorunu Windows 11 SE 10'a geçin.command Center indirin sorun duzeldi kesin cozum yazmisti. Deneyiniz

HP Omen'de 200W adaptörüm var 5800H 3060 laptop. Bende de var. Bir arkadaş aynı sorunu Windows 11 SE 10'a geçin.command Center indirin sorun duzeldi kesin cozum yazmisti. Deneyiniz
Windows 10 pro kullanıyorum. Command center olayını anlamadım.Link var mı anlatan?

Yeni konular

Geri
Yukarı