Lenovo Ideapad Gaming 3 fişteyken şarjı azalıyor

NVIDIA Denetim Masası'na girdiğinizde sol taraftaki seçenekler arasında "manage display mode" tarzı bir sekme olmalı, oradan ayarlanıyor.

Optimusdan değildir bende de yok ama çok görüyorum prize takılı şarj azalma olayını. Arıza kaynaklı oldugunu sanmıyorum. Windows 11'den diyeceğim belki ama sizin işletim 10 sa tez çürür

Optimusdan değildir bende de yok ama çok görüyorum prize takılı şarj azalma olayını. Arıza kaynaklı oldugunu sanmıyorum. Windows 11'den diyeceğim belki ama sizin işletim 10 sa tez çürür
R7 5800 3060 versiyonunu almayı düşünüyorum bu idepad Gaming 3 modelinin fakat MUX Switch olmaması bir miktar dezavantaj o yüzden en azından Advanced optimus var mı diye sormak istedim zira bunun hakkında pek bir bilgi belirtilmemiş.

Geçen hafta Lenovo Ideapad Gaming 3 cihazımı prize takılı olmasına rağmen oyun oynarken pil seviyesinde düşme sorunu yaşadığım için garantiye yollamıştım. Anakartın bozuk olduğunu, değiştirdiklerini söyleyip tekrar yolladılar. Bugün elime ulaştı ama yine aynı sorunu yaşıyorum. Fortnite'a giriyorum her 2 dakikada %1 şarj azalıyor. Bazen 4-5 dakika durup %2 şarj birden azalıyor. Tasarruf modunu açarak kapatarak yine denedim aynı sorun. Ne yapmalıyım fikir verin?

Desteği arayıp da söyledim ekranda 2 tane oyun koydum, bir 5-10 dakika test eder misiniz diye ama test edilmemiş.
Edit: Belli bir seviye de değil şuan 50lere kadar düştü.
Hocam bir çözüm bulabildiniz mi ? Ben aynı cihazı sipariş ettim ama daha elime gelmedi. Eğer bu sorun hala varsa direkt iade edeceğim.

Hocam iade ediyorum. Vize haftam olduğundan arada kaçmış gözümden mesajınız, kusura bakmayın. Ne yaptınız siz, açtınız mı?
Hocam hiç önemli değil ki ben itopyadan almıştım. Onlar win kurmadığın sürece iade alırız dediler ertesi gün gittim iade ettim. Şimdi de uzun zamandır alsam almasam dediğim Dell g15i aldım. Alanlar da memnun bu modelden ve tam fiyat performans ürünü.

Hocam hiç önemli değil ki ben itopyadan almıştım. Onlar win kurmadığın sürece iade alırız dediler ertesi gün gittim iade ettim. Şimdi de uzun zamandır alsam almasam dediğim Dell g15i aldım. Alanlar da memnun bu modelden ve tam fiyat performans ürünü.

Dell cihazlarda ısınma sorunu çok oluyor diye biliyorum bizzat kendim 2 sene önce iade etmiştim boştayken el değmiyordu cihaza düşünün. Sizin aldığınız hangi model ve ısınma durumu nedir ?

Dell cihazlarda ısınma sorunu çok oluyor diye biliyorum bizzat kendim 2 sene önce iade etmiştim boştayken el değmiyordu cihaza düşünün. Sizin aldığınız hangi model ve ısınma durumu nedir ?
Aldığım model del g15 5515 ryzen5 rtx 3050
Isınma olarak tabi şuan sıcak aylardayız normal günlük işlerimde ortalama 40 derece ile 55 60 derece arası oluyor. Bunda kullanılan uygulamalar da çok etkili. Ben her ne kadar chrome kullansam da pcye çok yük bindirdiğini de düşünüyorum. Yani basit net de gezmelik durumlarda 40 55 derece arası, daha böyle 5 10 sekme açıp birkaç program arkada da çalışırsa 60 ı buluyor. Oyunlar da pek denemedim ama denediğim oyunlar ets ve rocket legue idi. Turbo fan açılmadı 30 40 dkka kadar oynadım sıcaklık tahminim 60 ile 70 75 derecedir.

Yeni konular

Geri
Yukarı