Lenovo Ideapad Gaming 3 FPS düşmesi

raydon04

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar,
Lenovo Ideapad Gaming 3 15ACH6 modelini kullanmaktayım. Ağırlıklı olarak FIFA 21, BF5, AC gibi oyunları oynuyorum. Hiçbir oyunda problem yaşamamama rağmen BF5'de performans sıkıntıları yaşıyorum.

1653063106232.png

1653063146824.png

1653063159390.png

Eklediğim görsellerde sistemin özellikleri görülmektedir. Oyun için testler yaptığımda ve minimum sistem gereksinimlerini incelediğimde en kötü 60+ FPS almam lazım ancak alamıyorum; alamamam bir kenara sürekli anlık olarak FPS düşmeleri veya yükselmeleri yaşıyorum.

1653063174798.png

Arkadaşlar dediğim gibi stabil bir FPS alamıyorum sürekli anlık düşüşler alıyorum bu düşüşler 5 FPS'e kadar oluyor. Bazen 70'lere çıkarken bazen 5'lere iniyor FPS çok fazla oynuyor. Bilgim sınırlı yeni yeni şeyler öğreniyorum MUX sistemi vs. gibi. Bu yüzden yapmam gereken bir şey varsa herhangi bir ayardan kaynaklanıyorsa yardımcı olursanız sevinirim.

Battlefield oyunları öyle söylese de maalesef 8 GB RAM oyunda takılma ve FPS düşüşlerine sebep oluyor.
Zaten dediğiniz gibi 60FPS oynuyorsunuz ama yoğun sahnelerde RAM yetmediği için FPS anlık düşüp takılmalara sebep oluyor.

Battlefield oyunları öyle söylese de maalesef 8 GB RAM oyunda takılma ve FPS düşüşlerine sebep oluyor.
Zaten dediğiniz gibi 60FPS oynuyorsunuz ama yoğun sahnelerde RAM yetmediği için FPS anlık düşüp takılmalara sebep oluyor.
Anladım. 8 GB DDR4 3200 MHZ CL22 olarak önerebileceğiniz bir ram var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı