Lenovo Ideapad Gaming 3 işlemci 99 derece oluyor

DeGaston

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba. Bilgisayarı aldığımdan beri en ufak oyunda ısınıp deli fan sesi geliyor. Bugün F1 2018 oynarken yine fan sesi geliyordu. Bu sefer oyunu kapatıp bakınca işlemci 99 derece, ekran kartı 83 dereceye çıkmış. Ekran kartı fazla ısınmıyor ama işlemci normal kullanımda bile ara ara 75 dereceleri zorluyor (arkada HWMonitor uygulamasını açık bıraktım). Normal mi? Laptop daha 25 günlük.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aman hocam sorunu olmasın keşke. Zor ikna ettim ailemi bu fiyatta herkes bunu önermişti. Benim de kafama yatmıştı bu laptop. Ne yapmam lazım?
Bu laptop modelinde ısınma sorunu yok, sorun sizin bilgisayarınızda. Bence işlemciyi yoran bir virüs vs. olabilir. Bilgisayarınıza derin bir tarama yaptırın. Malwarebytes kullanabilirsiniz bu iş için.

Bu laptop modelinde ısınma sorunu yok, sorun sizin bilgisayarınızda. Bence işlemciyi yoran bir virüs vs. olabilir. Bilgisayarınıza derin bir tarama yaptırın. Malwarebytes kullanabilirsiniz bu iş için.
Daha dün bitdefender ile yapmıştım. Ondan önce de Kaspersky silmeden KSC ile yapmıştım. Bu sorun bilgisayarı ilk aldığımda da vardı. Minecraft yüklemiştim aynı gün onda da hemen ısınmıştı.

Lenovo İdeapad gaming 3 kullanmaktayım ve 5 6 saat yük altında kalsa dahi işlemci 80 derece anca oluyor. Servise göndermelisin.

Daha dün bitdefender ile yapmıştım. Ondan önce de Kaspersky silmeden KSC ile yapmıştım. Bu sorun bilgisayarı ilk aldığımda da vardı. Minecraft yüklemiştim aynı gün onda da hemen ısınmıştı.
O zaman garanti kapsamında bir servise göndermek en doğrusu. Bu kadar güçlü bir işlemci Minecraft'ta 99 derece olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı