Lenovo Ideapad Gaming 3 laptop sallayınca vida benzeri ses gelmesi

merhaba servisten bios pili yerinden çıkmış denildi. ilk önce değişim denildi sonra tamir oldu tamir edilen ürün gönderecez denildi daha sonra itopyadan arandı değişim çıktı dediler . galiba lenova servisi bir işe yaramaz. tamir ederken bozuyor :) yeni ürün gönderildi. şuan için bir sorun yok umarım olmaz 1 ay bekledim:)
Hocam sonuç ne oldu bende de aynı problem var?
arkadaşlar bende de var aynı problem servisi aradığım zaman karşılaştığımız bir problem değil diyolar ,millet 50 defa yazmış harici problemim yok ancak içinden tıkır tıkır ses can sıkıyor şimdi servis de güvenilir değil elini versen kolun gidebiliyor napayımm ben bide 17 bin para verdik aku
servisten bios pili yerinden çıkmış denildi. ilk önce değişim denildi sonra tamir oldu tamir edilen ürün gönderecez denildi daha sonra itopyadan arandı değişim çıktı dediler yeni ürün gönderildi. şuan için bir sorun yok umarım olmaz 1 ay bekledim:)

merhaba servisten bios pili yerinden çıkmış denildi. ilk önce değişim denildi sonra tamir oldu tamir edilen ürün gönderecez denildi daha sonra itopyadan arandı değişim çıktı dediler . galiba lenova servisi bir işe yaramaz. tamir ederken bozuyor :) yeni ürün gönderildi. şuan için bir sorun yok umarım olmaz 1 ay bekledim:)

servisten bios pili yerinden çıkmış denildi. ilk önce değişim denildi sonra tamir oldu tamir edilen ürün gönderecez denildi daha sonra itopyadan arandı değişim çıktı dediler yeni ürün gönderildi. şuan için bir sorun yok umarım olmaz 1 ay bekledim:)
Servis ürün değişimi yapmıyor. Değişim çıkan ürün için belge hazırlıyor sizde onu aldığınız yere götürüyorsunuz. Bana değişim yapmak isterseniz yapabilirsiniz ya da bir yıl daha garantinizi uzatabiliriz diye teklif sunmuşlardı sanırsam bu seçimi sizin yerinize İtopya yapmış.

Aynı ürüne sahibim Amazon'dan satın aldım. Aynı sorun bende de var ancak sırf bunun için değişime göndermek istemiyorum.

Aynı ürüne sahibim Amazon'dan satın aldım. Aynı sorun bende de var ancak sırf bunun için değişime göndermek istemiyorum.

Sorun şu ki değişip gelse de aynı durumun bir zaman sonra gerçekleşme ihtimali yüksek çünkü pili oraya tutturan bir bant vs yok. O yüzden garantiyi etkilemeyecek şekilde kendiniz sabitleyebilirsiniz.

@Palermo hocam ben de bu laptoptan aldım ve sağ alt köşeden aynı şekilde ses gelmekte. Bahsettiğiniz pili sabitlemeden olduğu gibi kullansak herhangi bir problem olur mu veya ileride bir sorun yaşatır mı?

Hocam cihazı 10 Mayıs'ta aldım, Ryzen 5 5600h, GTX 1650 modeli. Bugün aynı ses benden de gelmeye başladı. Cihaz düşmedi, sarsılmadı. Sadece çantaya koyup evden arkadaşımın evine taşıdım. Sorunun sebebini öğrenen oldu mu?
Neyse arkadaşlar, benim işlerim vardı laptopu servise falan yollayamazdım. Açtım baktım içini hiçbir şey görünmüyordu, ama ses pilin altından geliyordu. Pili kaldırdım ve evet, BIOS pilinin sarılı olduğu paket yuvadan çıkmış. Geri oturtup pili taktım. Şimdi ses falan yok. Benim ses gelen yer bu BIOS pilinin olduğu köşe bu arada. Diğer köşeden ses geliyorsa sorumluluk kabul etmem :) mobilden görsel atamıyorum tam yerini işlerim bitince görsel atarak göstereceğim.
Hocam sizde bios pili bataryanın altındaymış. Bu rtx3060 lı da direk yanında şimdi anlamadığım 3060 lı modelde her türlü sallantı mı oluyor?

Şu anda durumlar nasıl?

Hocam cihazı 10 Mayıs'ta aldım, Ryzen 5 5600H, GTX 1650 modeli. Bugün aynı ses benden de gelmeye başladı. Cihaz düşmedi, sarsılmadı. Sadece çantaya koyup evden arkadaşımın evine taşıdım. Sorunun sebebini öğrenen oldu mu?
Neyse arkadaşlar, benim işlerim vardı laptopu servise falan yollayamazdım. Açtım baktım içini hiçbir şey görünmüyordu, ama ses pilin altından geliyordu. Pili kaldırdım ve evet, BIOS pilinin sarılı olduğu paket yuvadan çıkmış. Geri oturtup pili taktım. Şimdi ses falan yok. Benim ses gelen yer bu BIOS pilinin olduğu köşe bu arada. Diğer köşeden ses geliyorsa sorumluluk kabul etmem :) mobilden görsel atamıyorum tam yerini işlerim bitince görsel atarak göstereceğim.

Hocam merhaba aynı sorun dün elime ulaşan IdeaPad Gaming 3'te sağ alt tarafında tıkırtı sesi var BIOS pili olduğunu düşünüyorum bende daha açmadım siz yerine oturttuktan sonra geri aynı tıkırtı sesini işitiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı