Çözüldü Lenovo Ideapad Gaming 3 laptopta mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

MsbBlky

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600H with Radeon Graphics 3.30 GHz
Lenovo Ideapad Gaming 3-15ACH6 laptop - type 82K2.
İşlemci AMD Ryzen 5 5600h with Radeon Graphics 3.30 GHz.
Takılı RAM 16,0 GB (kullanılabilir: 13,9 GB)
Sistem türü 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci.
Edisyon Windows 11 Pro.
Sürüm 21H2.

Merhaba, birkaç gündür bilgisayarım beni çıldırtmaya and içmiş gibi. Önce Wi-Fi aniden kaybolmaya başladı. Driverlar güncel olmasına rağmen bir anda Wi-Fi kayboluyor, bilgisayara reset atana kadar gelmiyordu. Daha sonra oynadığım oyunda (World of Warships) sürekli mavi ekran hatası almaya başladım. Bilgisayarı formatladım ve tüm driverları yeniden kurdum, oyunu yeniden indirdim kurdum ancak sorun devam ediyor. Bilgisayarımın kapasitesi bu oyunu en yüksek ayarlarda oynatmaya dahi elverişli ancak en düşük ayarlarda dahi mavi ekran hatası alıyorum. Dün bir programla SSD'imi kontrol ettim, hasar görmüş bir noktası yok. RAM'lerin biri stock RAM, diğerini ise teknik servisle konuşup aynı model ve kapasiteden 2-3 hafta önce aldım. BIOS'um da göründüğü kadarıyla güncel. Yardımlarınızı bekliyorum. Selam.

Çözüm
Ne yazık ki düzelmedi. Bir kaç kere daha denedim, driverları sildim yeniden hepsini tekrar yükledim ama nafile. Yeni dosya aşağıda

Yine Wi-Fi sürücüsü dışında hiçbir sorun gözükmüyor. Sorun donanımsal olabilir, Wi-Fi çipset arızalı olabilir ya da sokete tam oturmamış olabilir. Aynı model bir laptopa sahibim, ürün MediaTek Wi-Fi 6 MT7921 Wireless LAN Card olarak geçiyor, biraz araştırdığımda bu ürünle ilgili Windows 11 güncelleştirmeleri sorun çıkartıyormuş:

Sürücü tarafında bir deneme daha yapalım, ya da Windows 10 geçmeyi deneyebilirsiniz.

Bu sürücüleri deneyin:
1= 2=
Son düzenleme:
Ne yazık ki düzelmedi. Bir kaç kere daha denedim, driverları sildim yeniden hepsini tekrar yükledim ama nafile. Yeni dosya aşağıda

Yine Wi-Fi sürücüsü dışında hiçbir sorun gözükmüyor. Sorun donanımsal olabilir, Wi-Fi çipset arızalı olabilir ya da sokete tam oturmamış olabilir. Aynı model bir laptopa sahibim, ürün MediaTek Wi-Fi 6 MT7921 Wireless LAN Card olarak geçiyor, biraz araştırdığımda bu ürünle ilgili Windows 11 güncelleştirmeleri sorun çıkartıyormuş:

Sürücü tarafında bir deneme daha yapalım, ya da Windows 10 geçmeyi deneyebilirsiniz.

Bu sürücüleri deneyin:
1= 2=

Çözüm
Yine Wi-Fi sürücüsü dışında hiçbir sorun gözükmüyor. Sorun donanımsal olabilir, Wi-Fi çipset arızalı olabilir ya da sokete tam oturmamış olabilir. Aynı model bir laptopa sahibim, ürün MediaTek Wi-Fi 6 MT7921 Wireless lan Card olarak geçiyor, biraz araştırdığımda bu ürünle ilgili Windows 11 güncelleştirmeleri sorun çıkartıyormuş:

Bu sürücüleri deneyin:
1= 2=

Evet sorun kesinlikle Wi-Fi'de onu anlamış oldum. Zira Wi-Fi'yi devre dışı bırakıp Ethernet'i bağladığımdan beri mavi ekran yemek bir yana, bilgisayar oyunda doğru düzgün fan dahi açmadı. Şimdilik Wi-Fi'de de bir problem yok gibi. Sorun yine tekrar ederse, söylediğin gibi Windows 10'a geçeceğim, 11 çok canımı yaktı zaten. Çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için.

Yeni konular

Geri
Yukarı