Lenovo Ideapad Gaming 3 LoL'de 40 FPS'e düşüyor

eagIe

Picopat
Daha fazla  
Lenovo Ideapad Gaming 3 dizüstü bilgisayarım var ekran kartı GTX 1650 Ti işlemci i5 10300H 2x8 RAM mevcut.
Sıcaklık değerlerimi MSI Afterburner'dan kontrol ettim ve 60 dereceyi aşmıyor GPU 1 (GTX1650 Ti) kullanımı %30 %40 civarlarında geziniyor LoL'de 200 FPS'den 40 FPS'e düşüyor oyun ve 5 10 dakika sonra 1 dakikalığına tekrar 200 FPS'e çıkıyor BIOS güncellemesi Windows güncellemesi ekran kartı güncel ve eski driverları ne varsa denedim fakat sorunu çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şarj prize takılı da böyle çıkarınca da böyle windowsu sıfırdan felan kurdum bir faydası olmadı yüksek performansta da aynı bence gpu kullanımından kaynaklı çünkü gpu %80 civarlarındayken sorun yok %30 lara düşünce fps düşüyo %80 den %30 a düşmesi oyunu açtıktan maksimum 2 dakika sonra gerçekleşiyo
gpu kullanımını arttırmanın bir yolunu bulsam düzelir sanırım

LoL GPU'yu %100 kullanmaz. Yüksek kullanım oranından düşmesi ısınma kaynaklı olabilir. Oyunu 200 FPS'te dalgalı oynamak yerine 144'e sabitleyin. Bu sayede sistem yüksek kare hızı vermek için fazla ısınmaz bu da dalgalanmanın önüne geçer diye düşünüyorum.

Sıcaklık değerlerine tekrar baktım ve işlemcinin fazla ısındığını gördüm halbuki ilk baktığımda 60 ı geçmiyordu
İşlemcim 80 dereceye kadar ısındı ve bu değerlerdeyken fps düzgündü sonra 53 54 dereceye indi sıcaklığı ve fps düşüklüğü yaşandı çok düşük sürede nasıl bu kadar ısınabilir bu işlemci kalitesiz de değil ki var mıdır çözümü ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı