Lenovo Ideapad Gaming 3 nasıldır?

Hocam eğer bütçe artırma gibi bir şeyiniz olursa 1650'li bir ASUS ROG var gerçekten üst segment (kalite anlamında) dynamic Boost özelliği sayesinde 1650 Ti'dan daha iyi performans veriyor ama bir de
Not: Fiyatı 9K.
Bir de ASUS TUF F15 var sadece 8 GB RAM takviyesi ile ısınma sorunu olmayan iyi bir bilgisayara dönüşüyor ama fiyatını bilmiyorum büyük ihtimal 8K falan.
Olsun ya, daha iyi bir alternatif göremedim. Fan sesini çekeceğiz artık :) klavye ısısı sorun değil, harici klavye kullanacağım. Ekrana da dokunmayacağıma göre, pek dert değil.

Hocam olay fan ve klavye ısısı deği işlemci 95'lere dayanıyor bu çok sorunlu bir rakam özellikle AMD için.

Hocam eğer bütçe artırma gibi bir şeyiniz olursa 1650'li bir ASUS ROG var gerçekten üst segment (kalite anlamında) dynamic Boost özelliği sayesinde 1650 Ti'dan daha iyi performans veriyor ama bir de.
Not: Fiyatı 9k.
Bir de ASUS TUF F15 var sadece 8 GB RAM takviyesi ile ısınma sorunu olmayan iyi bir bilgisayara dönüşüyor ama fiyatını bilmiyorum büyük ihtimal 8K falan.

Hocam bütçeyi oldukça zorluyorum zaten. Buna RAM takviyesi yapsam 8000 TL gibi bir şey olacak. En fazla bu kadar olur, daha fazla veremem.

Bir de eğer ekran sıcaklığı 65'i geçerse ki geçmiyor 57 58'lerde takılıyor çatlar.
Hocam bütçeyi oldukça zorluyorum zaten. Buna RAM takviyesi yapsam 8000 TL gibi bir şey olacak. En fazla bu kadar olur, daha fazla veremem.

O zaman böyle bir bütçede iyi bir laptop geldiğinde bir undervolt yaparsınız daha sonra ısınırsa Boost'u kapatırsınız olay biter hayırlı olsun.

Hocam Lenovo olan model evet ısınıyor. Şöyle bir yol izlersiniz, arka arkaya oyunlara girmezsiniz bi bırakırsınız 15 dakika ısısı düşsün. Sonra tekrar girersiniz.
Ayrıca 95 dereceyi ilk senelerde göreceğinizi sanmam. 1 sene sonra macun yenileme ister cihaz o zaman ısılar yükselir.
85 86 dereceyi geçmez.

Oyun oynarken performans modunda oynamadığım için en fazla 70-75 derece oluyor. Cızırtı sorunu var ama kulağını Laptop'a yaklaştırırsan ya da çok sessiz bir ortamdaysam duyuyorum. Cızırtı daha çok prizdeyken oluyor.

Geri
Yukarı