Lenovo Ideapad Gaming 3 nasıldır?

Ürünü ben kullanıyorum. Isı değerlerinden memnunum.
Fakat işlemci 16 (8+8) çekirdekli mobil bir işlemci olduğu için sıcaklık değerlerini aşağıda tutmak için fanını biraz sesli çalıştırıyor. Fan sesi kötü değil, dinlendirici bir ses. Fakat ben dinlemek istemediğim için slikonlu kulaklık takıyorum ve hiç ses gelmiyor.

Bu fiyata bu işlemci gücü olan bir cihaz zaten bulunmaz sanırım.

Bence artı yönleri:
  • Piyasanın en güçlü mobil işlemcilerinden birisi.
  • Ekran kalitesi.
  • 16 GB oluşu.
  • RGB renkleri yok, mavi ışık ve mat siyah kasa çok klas.
  • Güçlü cihaz, oyunlarda sıfır drop yedim.
  • Render işlerinde başarılı.
  • Ufak ve hafif sayılabilir düzeyde.

Bence eksi yönleri:
  • Sadece 2 adet USB portu var.
  • Fanı altta, laptop yükselticisi ile daha rahat sirkülasyon olur.
  • Kasasında parmak izi kalabiliyor.
  • İşlemci çok güçlü olduğu için oyundayken fanlar biraz sesli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fakat işlemci 16 (8+8) çekirdekli mobil bir işlemci olduğu için sıcaklık değerlerini aşağıda tutmak için fanını biraz sesli çalıştırıyor. Fan sesi kötü değil, dinlendirici bir ses. Fakat ben dinlemek istemediğim için slikonlu kulaklık takıyorum ve hiç ses gelmiyor.

Misal olarak yeni nesil ya da rekabetçi oyunlar oynadığınızda işlemci sıcaklık değerleri kaça çıkıyor ve bu işlemci sıcaklık değerlerini yazılımsal olarak düşürmek mümkün mü teşekkürler.

şu an aynı laptop üzerinden sana yazıyorum,
*kullanılan malzeme kalitesiz hissiyat uyandırıyor ve aşırı leke tutuyor,
* ısınma belli seviyenin üstünde performansa sahip olan her laptopta olan miktarı değişen problem fakat normal kullanımda sorun yok altına fan alırsan oyunlarda yeterli olucaktır. Ee tabii bütçen imkan veriyorsa daha iyisi var mı var. Mesele bütçe işi bu fiyata pişman etmez.
Bu arada atladığım bir şey fark ettim bu önemli bir konu bu laptopta IPS panelde sızıntılar olabiliyormuş aldığında buna dikkat etmeni duruma göre iade değişim vb. yapmanı öneririm

şu an aynı laptop üzerinden sana yazıyorum,
*kullanılan malzeme kalitesiz hissiyat uyandırıyor ve aşırı leke tutuyor,
* ısınma belli seviyenin üstünde performansa sahip olan her laptopta olan miktarı değişen problem fakat normal kullanımda sorun yok altına fan alırsan oyunlarda yeterli olucaktır. Ee tabii bütçen imkan veriyorsa daha iyisi var mı var. Mesele bütçe işi bu fiyata pişman etmez.
Bu arada atladığım bir şey fark ettim bu önemli bir konu bu laptopta IPS panelde sızıntılar olabiliyormuş aldığında buna dikkat etmeni duruma göre iade değişim vb. yapmanı öneririm
Peki bu ısınmalar neye zarar verir performans düşürür mü yada ileriki dönemlerde problemlerle karşılaşır mıyım?

Misal olarak yeni nesil ya da rekabetçi oyunlar oynadığınızda işlemci sıcaklık değerleri kaça çıkıyor ve bu işlemci sıcaklık değerlerini yazılımsal olarak düşürmek mümkün mü teşekkürler.

Örnek olarak Valorant, yaz sıcağında Full ayarlarda 81 derecede oynuyorum. Fakat AMD'nin bu işlemcisinin kritik sıcaklık değeri 105 derecedir. Ağır yüklü bir kararlılık testine soktum. 94 dereceyi gördü, gördüğü an Turbo fanlar devreye girdi ve 85 dereceye sabitledi.
Bu laptop bu işlemci ile ısınır ama ısınması sorun değil, 105 dereceye kadar devam.
Rekabetçi oyun oynamıyorsan bunu alman öneririm çünkü 60Hz rekabetçi oynuyorsan attığını alabilirsin:https://www.hepsiburada.com/hp-vict...ayar-4h0s0ea-p-HBCV00000CI19L?magaza=Teknorya

İyi ama bu devirde bence 256 GB SSD büyük problem. 512 bile zor yetiyor. 8 GB RAM de Dual yapmak lazım net bir performans için. Arkadaş anladığım kadarıyla espor oyunları oynuyor.

Bence artı yönleri:
  • Piyasanın en güçlü mobil işlemcilerinden birisi.
  • Ekran kalitesi.
  • 16 GB oluşu.
  • RGB renkleri yok, mavi ışık ve mat siyah kasa çok klas.
  • Güçlü cihaz, oyunlarda sıfır drop yedim.
  • Render işlerinde başarılı.
  • Ufak ve hafif sayılabilir düzeyde.

Bence eksi yönleri:
  • Sadece 2 adet USB portu var.
  • Fanı altta, laptop yükselticisi ile daha rahat sirkülasyon olur.
  • Kasasında parmak izi kalabiliyor.
  • İşlemci çok güçlü olduğu için oyundayken fanlar biraz sesli.
Boşta bile fan çalışıp ses mi yapıyor ?

Örnek olarak Valorant, yaz sıcağında Full ayarlarda 81 derecede oynuyorum. Fakat AMD'nin bu işlemcisinin kritik sıcaklık değeri 105 derecedir. Ağır yüklü bir kararlılık testine soktum. 94 dereceyi gördü, gördüğü an Turbo fanlar devreye girdi ve 85 dereceye sabitledi.
Bu laptop bu işlemci ile ısınır ama ısınması sorun değil, 105 dereceye kadar devam.

İyi ama bu devirde bence 256 GB SSD büyük problem. 512 bile zor yetiyor. 8 GB RAM de Dual yapmak lazım net bir performans için. Arkadaş anladığım kadarıyla espor oyunları oynuyor.

1000TL gibi bir bütçesi kalıyor onda RAM'i 8 daha ekler SSD'yi satıp 512 yapabilir ama sanırım rekabetçi oynuyor.

Tamam hocam ürünü sipariş veriyorum son sorum olarak Lenovo müşteri hizmetleri nasıldır ve herhangi problemle karşılaşırsam iade edebilir miyim kolayca teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı