Lenovo Ideapad Gaming 3 nasıldır?

aosmanergen

Hectopat
Haftalardır yaptığım araştırma sonucu kafam iyice allak bullak olmuştu. Sonunda kararımı Lenovo Ideapad Gaming 3 AMD Ryzen 7 5800H 16 GB 512 GB SSD RTX 3060 yönünde kullandım. 165 Hz. Ekran yenileme hızı mevcut. Ekran kartı da 90 watt. Yarın teslim alacağım. Umarım her şey beklediğim gibi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu model bende var ama düşük seviyelisi var. Koyduğunuz modelle benim model arasındaki tek fark, bendeki GTX 1650 Ti ve AMD Ryzen 7 4800H.

Laptop gayet iyi, tavsiye ederim. Fazla ısınma problemi vs. yok. GTA 5 gibi oyunlarda işlemci, genellikle 80 derecelerde dolanıyor.

Tek sorunu, sıcaklık derecesi aniden yükselip, yavaşça inebiliyor. Galiba bu sorun sadece AMD'lerde var, belki de Intel işlemcilerde de vardır, tam bilgim yok. Ama bu bir problem oluşturmaz.

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın :)

Isınma sorunu maalesef her laptopta var. Termal macunu gelid ile değiştirip bir de laptop soğutucu kullanınca gayet iyi bir laptop bence.

Kime göre neye göre? Laptoplar evet Masaüstülere göre daha sıcak çalışır ancak daha taşınabilirdir. Ayrıca -Masaüstü bilgisayarlara göre- laptoplar ısıya dayanıklıdır. Max 95'e kadar sorun olmaz.
İyi seçim olmuş. Kargoyu açmadan önce Kesinlikle video çekin.

Kime göre neye göre? Laptoplar evet Masaüstülere göre daha sıcak çalışır ancak daha taşınabilirdir. Ayrıca -Masaüstü bilgisayarlara göre- laptoplar ısıya dayanıklıdır. Max 95'e kadar sorun olmaz.
İyi seçim olmuş. Kargoyu açmadan önce Kesinlikle video çekin.
Arkadaşım 102 derecede kullandı ve hala bir şeyi yanmadı 11 yıldır termal macun değiştirmedi ve Dell'in ısınma sorunlu modeli diye hatırlıyorum. Ortalama hep 85+ derece kullanıyor. Undervolt olmasına rağmen.

bende bu laptoptan aldım kargo gelmedi memnun musunuz?
Haftalardır yaptığım araştırma sonucu kafam iyice allak bullak olmuştu. Sonunda kararımı Lenovo Ideapad Gaming 3 AMD Ryzen 7 5800H 16 GB 512 GB SSD RTX 3060 yönünde kullandım. 165 Hz. Ekran yenileme hızı mevcut. Ekran kartı da 90 watt. Yarın teslim alacağım. Umarım her şey beklediğim gibi olur.

bende bu laptoptan aldım kargo gelmedi memnun musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı