Lenovo Ideapad Gaming 3 oyunlarda düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

thepun1sher

Centipat
Daha fazla  

Bu laptopu kullanıyorum. Devour gibi bir oyunda 120 FPS verirken birkaç gündür 20 FPS'lerde geziyor. CS:GO'da normalde 250 FPS verirken son gunlerde ayni grafik ayarlarinda 40 50'lere düştü. The Forest'ta en yüksek ayarlarda 30 FPS en düşük ayarlarda 35 FPS veriyor. Normal şartlarda en az 100 vermesi lazım(Online da 5-10 FPS civari veriyor)neden böyle oluyor bilen var mi? Driverları ve ekran kartını güncelledim ona rağmen hala düzelmedi. Nasıl düzeltebilirim?

son siralar olmasi gerekenden biraz daha yavas calisiyor ama cok az fark daha once kullanmayan biri farketmez
aida64 kurup stres testi yapar mısınız? Eğer yardım etmemi istiyorsanuz bağlanıp da yapabilirim?

İşlemci ile ilgili bir ısınma sorunu olabilir.

Bu laptopu kullanıyorum. Devour gibi bir oyunda 120 FPS verirken birkaç gündür 20 FPS'lerde geziyor. CS:GO'da normalde 250 FPS verirken son gunlerde ayni grafik ayarlarinda 40 50'lere düştü. The Forest'ta en yüksek ayarlarda 30 FPS en düşük ayarlarda 35 FPS veriyor. Normal şartlarda en az 100 vermesi lazım(Online da 5-10 FPS civari veriyor)neden böyle oluyor bilen var mi? Driverları ve ekran kartını güncelledim ona rağmen hala düzelmedi. Nasıl düzeltebilirim?

Regedit kısmında sorun olabilir tavisyem format atmanız. Benim de PC bir ara böyle olmuştu format attım geçti. Ayrıca casus yazılım olabilir görev yöneticisinde anormal bir işlem görürseniz bilgisayara format atın.

Mesela şu an Devour girdim en yuksekte 110-115 FPS aliyorum ama Online girince 20'yi gecmiyor arada bir 120 oluyor sonra tekrar 20ye dusuyor.
Temiz kurulum yapma imkanınız varsa yapın yoksa dediğim gibi Bir Test yapalım cihazınıza herhangi bir hata verirse o parça diyebiliriz...

Geri
Yukarı