Lenovo Ideapad Gaming 3 oyunlarda düşük performans gösteriyor

rick holmes

Centipat
Daha fazla  
Bu hafta Lenovo Ideapad Gaming 3 aldım PC'nin incelemelerinde oyunlarda daha iyi performans veriyordu ancak ben Valorant da bile 70-80 FPS oynuyorum ara sıra 60'a düşüyor 1080p en dusuk ayarlarda. Sistemin özellikleri GTX1650 8 GB RAM 512 GB SSD i5 11300h. Ozellikle Valorant da boyle Apex 60-70 FPS arasi CS:GO 130 FPS. Nedir bu PC'nin sorunu hocam bilen varsa yardim edebilir mi? Bir de PC de yuksek performans gibi güç modlari yok.

5600h 3050ti modelini kullanıyorum. Valorant 120-150 arası, CS:GO 130-60 arası oluyor FPS değerlerim. Sizin değerleriniz pek normal gelmedi.

RAM tek slot mu, oyun esnasında MSI Afterburner ekran görüntüsü koyar mısınız, belki oyun dahili grafik ile açılıyordur.

Hocam 1x8 GB RAM'den dolayı tam performansı alamıyorsunuz bir tane 8 GB RAM takın çift kanal olsun RAM'ler o zaman tam FPS'yi alırsın.

Ama yine de düşük değerleri.
Peki sizde yuksek performans güç modu var midir hocam.

Hocam Lenovo Vantage üzerinden performans kipini açıyorum ve GeForce Experience üzerinden ayarlarını optimize ediyorum.

Ama yine de düşük değerleri.

Hocam Lenovo vantage üzerinden performans kipini açıyorum ve GeForce Experience üzerinden ayarlarını optimize ediyorum.

Hocam Laptop'tan söz ediyoruz masaüstündeki performansı vermez ekran kartı ve işlemci zaten Low watt masaüstüne kıyasla bir tane 8 GB RAM daha takarsa laptopun tam verimli alacağı FPS'yi alır böyle hep forum açıyorlar 1x8 RAM'den kaynaklı 2. 8 GB'yi taktıktan sonra çözülüyor.

Hocam Laptop'tan söz ediyoruz masaüstündeki performansı vermez ekran kartı ve işlemci zaten Low watt masaüstüne kıyasla bir tane 8 GB RAM daha takarsa laptopun tam verimli alacağı FPS'yi alır böyle hep forum açıyorlar 1x8 RAM'den kaynaklı 2. 8 GB'yi taktıktan sonra çözülüyor.

Biliyorum hocam zaten. Ama yine de düşük değerleri.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı