Lenovo Ideapad Gaming 3 RAM ve SSD yükseltmesi yapınca garanti dışı kalır mı?

Takılı olan SSD'nin o olduğuna emin misiniz? O kadar yüksek değerli SSD koymazlar diye düşünüyorum. Eğer uzun geldiyse demek ki 2242'lik SSD almasi gerekiyor, ama emin olmak için kasayi kendisi açıp baksa iyi olur gibi.

Ben yaptım o işi ilk aldığımda, uğraşmaya gerek yok fotoğrafı vardı bende. Buyurun. :D HDD takılacak yerde SSD vardı o yüzden takamadım. Diğer tarafa da SSD büyük geliyor.

Okuma yazma değerlerini bilemem hocam ben direkt seri kodunu yazdım uyanı linkledim.

Dosya Ekleri

• 20220314_204332.jpg
    20220314_204332.jpg
    372 KB · Görüntüleme: 40
Ben yaptım o işi ilk aldığımda, uğraşmaya gerek yok fotoğrafı vardı bende. Buyurun. :D HDD takılacak yerde SSD vardı o yüzden takamadım. Diğer tarafa da SSD büyük geliyor.

Okuma yazma değerlerini bilemem hocam ben direkt seri kodunu yazdım uyanı linkledim.

Her ne kadar sizin attığınız gibi Premium olmasa da bizde ki bu Micron 2210 MTFDHBA512QFD SSD Benchmarks
2200/1070 okuma yazma hızı var.
Edit: Ve 2242 olan slota sanırım sadece 500GB'lık SSD takılıyor, küçük 1 TB SSD bulamadım piyasada yok galiba, o yüzden direk 1 TB uzun 500GB kısa almak gerekiyor bütçe varsa.

Her ne kadar sizin attığınız gibi Premium olmasa da bizde ki bu Micron 2210 MTFDHBA512QFD SSD Benchmarks
2200/1070 okuma yazma hızı var.
Edit: Ve 2242 olan slota sanırım sadece 500GB'lık SSD takılıyor, küçük 1 TB SSD bulamadım piyasada yok galiba, o yüzden direk 1 TB uzun 500GB kısa almak gerekiyor bütçe varsa.

Kodu eksik yazmışım hocam o yüzden Premium linklemişim dikkat etmeden. Benimki de sizinkiyle aynı kod olarak.

Edit: Vallahi ben 512 olarak bıraktım hocam, eski HDD'mi de HDD kutusu alıp harici yaptım. 1 TB dışarıdan HDD, 512 GB içeriden SSD olarak kullanıyorum.

Bozulmuyor zarar vermediğiniz sürece.

Hocam ben içinde yeterli port olmadığı için fabrika çıkışlı olan M.2'yi satıp, kendi alacağım 1TB M.2'yi taksam sıkıntı olur mu? 1 tb sata SSD almıştım fakat 2280 takılıyken kullanamıyormuşuz saçma bir şekilde, iade edeceğim.

@Artoria Pendragon

Son düzenleme:
Hocam ben içinde yeterli port olmadığı için fabrika çıkışlı olan M.2'yi satıp, kendi alacağım 1TB M.2'yi taksam sıkıntı olur mu? 1 tb sata SSD almıştım fakat 2280 takılıyken kullanamıyormuşuz saçma bir şekilde, iade edeceğim.

@Artoria Pendragon
Yeni konu açın, 1 yıllık konu.

Yeni konular

Geri
Yukarı