Lenovo Ideapad Gaming 3 render için uygun mu?

myvenusdoom

Picopat
Merhaba,
lenovo ideapad gaming 3
Yukarıdaki link bilgisayarıma ait başta 3D tasarım ve render amacıyla kullanıyorum işimi görüyor ancak nadiren (çok büyük sahnelerde veya çok fazla işi aynı anda yapmaya çalışırken) RAM hataları çıkabiliyor, 3DS Max hata verip kapanabiliyor veya ekran kartı çok ısındığı için ekran kendini kapatabiliyor, hem GPU hem de CPU da ısınma sorunu yaşıyorum (CPU sıcaklığı 95 dereceye kadar çıkabiliyor.) Ama dediğim gibi büyük oranda işimi görebiliyor ortalama sahnelerde ortalama çözünürlüklerde render alırken veya çalışırken ısınma ve yavaşlama dışında hiçbir sorun çıkarmadan çalışıyor.
Lenovo Ideapad Gaming 3
Bilgisayarımı satıp üzerine de para koyarak yukarıdaki linkteki bilgisayarı almayı düşünüyorum bu bilgisayar yukarıda belirttiğim sorunlara çözüm olabilir mi bunu merak ediyorum. Örneğin CPU yine bu kadar ısınır mı? Render alırken diğer programlar yine yavaşlar mı? En önemlisi render hızı ne kadar fark eder?
Ve bilgisayarın genel F/P durumu nedir?

Bunu alıp kalan paraya RAM ekle, işini görür.

Smite denedim full ayarlar onun fps değerine bakmadım ama akıyor o da. Denememi istediğin var sa yazarsan müsait olduğumda deneyebilirim
hocam aynı laptopa bende sahibim 8 gb ile kullanıyorum ve 16 ya yukseltmeyi dusunuyorum.
Bende değerler bu şekilde

Valorant orta ayar 220-240 fps sicaklik, 60-70
rocket league orta ayar 250-300 fps, sicaklik 60-70
forza horizon 4 yuksek ayar 70-90 fps, sicaklik 75-85
ets2 orta ayar 120 fps sabit, sicaklik 60-70
GTA 5 ultra ayar 70-90 fps, sicaklik 70-75
LOL en dusuk ayar 550-600 fps

16 gb gecersem fps artisi olur diye dusunuyorum. FIFA, battlefield 5, forza horizon 5 vb. oyunlarda laptopun performansını merak ediyorum. 512 gb olmasindan dolayi cok oyun kuramıyorum. Sizde denediklerinizi ve degerleri paylasirsaniz diger oyunlarda nasil performans gostermis gorebiliriz.

Merhaba,
lenovo ideapad gaming 3
Yukarıdaki link bilgisayarıma ait başta 3D tasarım ve render amacıyla kullanıyorum işimi görüyor ancak nadiren (çok büyük sahnelerde veya çok fazla işi aynı anda yapmaya çalışırken) RAM hataları çıkabiliyor, 3DS Max hata verip kapanabiliyor veya ekran kartı çok ısındığı için ekran kendini kapatabiliyor, hem GPU hem de CPU da ısınma sorunu yaşıyorum (CPU sıcaklığı 95 dereceye kadar çıkabiliyor.) Ama dediğim gibi büyük oranda işimi görebiliyor ortalama sahnelerde ortalama çözünürlüklerde render alırken veya çalışırken ısınma ve yavaşlama dışında hiçbir sorun çıkarmadan çalışıyor.
Lenovo Ideapad Gaming 3
Bilgisayarımı satıp üzerine de para koyarak yukarıdaki linkteki bilgisayarı almayı düşünüyorum bu bilgisayar yukarıda belirttiğim sorunlara çözüm olabilir mi bunu merak ediyorum. Örneğin CPU yine bu kadar ısınır mı? Render alırken diğer programlar yine yavaşlar mı? En önemlisi render hızı ne kadar fark eder?
Ve bilgisayarın genel F/P durumu nedir?

CPU Intel GPU NVIDIA kaliteli ve üst seviye parça seçin RAM sakın 16 GB olmasın bende modelleme yapıyorum hiç yetmiyor 32 tercih edin ve alacağınız laptop kasası alüminyum, metal olsun soğutma konusu için gelelim render kısmı için optimizasyon çoğu Adobe olsun diğer programlar olsun Apple m serisi işlemciler ve Intel işlemciler daha iyi sonuç veriyor GPU kısmıda her halükarda NVIDIA daha iyi

arkadaşlar sistem sku'dan bakıp link vermiştim ama linkte başka bir bilgisayar var.
benim bilgisayarımın teknik özellikleri şu şekilde: amd ryzen 7 16 gb ram 4800h gtx 1650 ti 512gb ssd
şuan satışı olmadığından güncel fiyatı hakkında bir bilgim yok sizce bu özelliklerdeki bir bilgisayarın 2. el fiyatı nedir? sadece şarj kablosunda değişim yapıldı.

CPU Intel GPU NVIDIA kaliteli ve üst seviye parça seçin RAM sakın 16 GB olmasın bende modelleme yapıyorum hiç yetmiyor 32 tercih edin ve alacağınız laptop kasası alüminyum, metal olsun soğutma konusu için gelelim render kısmı için optimizasyon çoğu Adobe olsun diğer programlar olsun Apple m serisi işlemciler ve Intel işlemciler daha iyi sonuç veriyor GPU kısmıda her halükarda NVIDIA daha iyi
sizin kullanıp memnun olduğunuz bir bilgisayar var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı