Lenovo Ideapad Gaming 3 şarj olmuyor

burakkorkut16

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bugüne kadar böyle bir sorun olmamıştı fakat şu an bilgisayar adaptöre bağlı olmasına rağmen şarj almıyor. Sarjı aynı düzeyde kalıyor hatta azalıyor bile denebilir. Bir de bilgisayar kapalıyken şarj girişinin yanındaki ışık yanıp sönüyor. Sizce neden olabilir? Çözümü nedir? Teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba. Bugüne kadar böyle bir sorun olmamıştı fakat şu an bilgisayar adaptöre bağlı olmasına rağmen şarj almıyor. Sarjı aynı düzeyde kalıyor hatta azalıyor bile denebilir. Bir de bilgisayar kapalıyken şarj girişinin yanındaki ışık yanıp sönüyor. Sizce neden olabilir? Çözümü nedir? Teşekkürler.
3050Ti modeli mi?

Eğer laptopun pilini 3-5 kere boşaltıp doldurmadıysanız olabiliyor benim de 3050 Ti modelde böyle bir problemim olmuştu ilk aldığımda ilk başta laptopu kapatın ve şarjı çıkarın açma düğmesine 1 dk boyunca basın ve şarjı takıp açın eğer statik elektriği aldığınızda geçmesse 3-5 kere şarjı 0 layın ve fulleyin bu sayede pil ve gösterge senkronize olmuş olacak

Anladım deneyeceğim. Teşekkürler. Sorun çözülmezse Lenovo destek ekibiyle görüşüp yeni bir adaptör talep etmeyi düşünüyorum.

3060 modellerin adaptörü 170W oluyor yani gayet yeterli sorunun adaptörde olduğunu düşünmüyorum bu arada Lenovo destekle görüştükten sonra olmazsa microsoftlada görüşün uzaktan erişimle bazı şeyler yapıyorlar ancak büyük ihtimalle dediğimi yaptıktan sonra geçecektir

Evet benim elimdeki adaptör de 170 W. Özellikle ilk gelirken 130W gönderecekler diye korkmuştum. Ama anlayamadığım bir şekilde bu gece oluştu sorun. Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Pil %60'dan sonra mı şarj olmuyor?
Lenovo'nun pil koruma uygulaması %60'a kadar şarj edip sonra etmiyor, Vantage uygulamasından Tasarruf Kipi'ni kapatınız.
tasarruf.png

Ayrıca Lenovo Vantage uygulamasından Güç seçeneğine girip Pil Kapasitesi durumunuzu söyler misiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı