Lenovo Ideapad Gaming 3 sarjı çabuk tükeniyor

grkn14

Hectopat
Yer
WORLD
Daha fazla  
Laptopu alalı 1 sene oluyor son 1 haftaya kadar 100 şarjda iken 5 saat civarı kaldığını söylüyordu şimdi 1 saat 30 dakika. Bazen daha kısa gösteriyor. Batarya ile alakalı nasıl bir problem olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum.
Pil tasarrufundayken %22 şarjda 30 dk olması normal mi?

fffs.png

Laptopu alalı 1 sene oluyor son 1 haftaya kadar 100 şarjda iken 5 saat civarı kaldığını söylüyordu şimdi 1 saat 30 dakika. Bazen daha kısa gösteriyor. Batarya ile alakalı nasıl bir problem olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum.
Pil tasarrufundayken %22 şarjda 30 dk olması normal mi?

Eki Görüntüle 1305531

Evet normal bu bir oyun bilgisayarı ve kendinden bekleneni yapıyor normal şartlarda 5 saatin bile fazla olduğunu söyleyebilirim hatta. E tabii zamanın da geçmesi ile batarya performansını daha da yitirecektir Lenovo'nun kendi uygulaması ile sağlık kontrolü yapabilirsin.

iGPU etkin mi? Batarya özellikleri ne?

iGPU nedir? Harici olarak GTX 1650 var onu devre dışı bıraktım.Batarya özellikleri ile ilgili bir bilgi bulamadım maalesef.

Evet normal bu bir oyun bilgisayarı ve kendinden bekleneni yapıyor normal şartlarda 5 saatin bile fazla olduğunu söyleyebilirim hatta. E tabii zamanın da geçmesi ile batarya performansını daha da yitirecektir Lenovo'nun kendi uygulaması ile sağlık kontrolü yapabilirsin.

1 haftaya kadar sıkıntı yoktu 4 buçuk 5 saatleri görüyordu normal kullanım olarak oyun değil batarya zamanla performansını yitirecektir ama 1 sene çok erken değil mi garantiye sormamı tavsiye eder misiniz?

iGPU nedir? Harici olarak GTX 1650 var onu devre dışı bıraktım.Batarya özellikleri ile ilgili bir bilgi bulamadım maalesef.
Hwinfo adlı program ile bakabilirsiniz kapasitesine onun dışında igpu harici ekran kartının devre dışı bırakılması yani sizin durumunuzda etkin oradaki birim ile yazacak olursam 40888 mWh ile %70 parlaklıkta 4 saatin üzerine çıkıyorum ekran 250 nit aldığımdan beri aşağı yukarı bu şekilde cihaz 8 aylık.

Hwinfo adlı program ile bakabilirsiniz kapasitesine onun dışında igpu harici ekran kartının devre dışı bırakılması yani sizin durumunuzda etkin oradaki birim ile yazacak olursam 40888 mWh ile %70 parlaklıkta 4 saatin üzerine çıkıyorum ekran 250 nit aldığımdan beri aşağı yukarı bu şekilde cihaz 8 aylık.
Bu arada iGPU dahili ekran kartı demekmiş bunu devre dışı bırakırsam bilgisayarı nasıl kullanacağım?

Lenovo vantage uygulaması ile batarya kontrolü yapar mısın lütfen.
dgdg.png

Batarya özelliklerini paylaştım bakabilir misiniz?

Son düzenleme:
Batarya özelliklerini paylaştım bakabilir misiniz?
Görev yöneticisinde attığım ss'deki gibi ekran kartı görünmüyor ise aldığınız sonuçlar az hocam eğer gtx 1650 görünüyorsa normal. Aldığınız sonuçları windows'un yazdığına göre değilde kendiniz ölçerek baz alın.
1644881932157.png

Geri
Yukarı