Lenovo Ideapad Gaming 3 SSD yükseltme nasıl yapılır?

Bu arada bilmeyenler olabilir bilgisayarın içerisinde iki adet SSD port ve bir adet özel HDD portu var SSD portlarına rahatlıkla SSD belleklerinizi takabilirsiniz ancak HDD portu için konuda bahsettiğimiz ara kablo (dönüştürücü) almanız gerekiyor tasarımdan yer kazanmak adına yapılmış bir hamle olduğunu düşünüyorum. Üç adet porttan sadece ikisini kullanabiliyorsunuz çünkü HDD ve SSD portları yan yana ve sadece bir tanesi girebilecek şekilde tasarlanmış. (En üstteki fotoğrafta bu konudan bahsediyor.) Belki bir şekilde iki portu da kullanabilirsiniz orası sizin mühendisliğinize kalmış bir şey :D

Bu bilgisayara ikinci M.2 SSD takılabiliyor mu? Zaten içinde bir tane geliyor 512 GB, ikinciyi de takabilir miyiz slot var mı anakartta?

Evet şu an taktım aslında ve sorunsuz çalışıyor. Ama vida yeri yoktu diğerindeki gibi, o yüzden oradaki mevcut SSD kağıdının altına sıkıştırdım. Termal pad alıp uygulayacağım üstüne bir de

Evet şu an taktım aslında ve sorunsuz çalışıyor. Ama vida yeri yoktu diğerindeki gibi, o yüzden oradaki mevcut SSD kağıdının altına sıkıştırdım. Termal pad alıp uygulayacağım üstüne bir de
İnanın biraz önce aklıma geldi. Söylemeyi unuttum diye düşündüm. Neyse ki fark ettiniz.

Merhaba,

Bu laptopta NVMe SSD 2242 olan yere uygun SSD nasıl bulabiliriz? İnternette çoğunlukla bulunan 2280 SSD. Bu yuva için uzun kalıyor sanırım. Siz hangi SSD'yi o yuvaya taktınız paylaşabilir misiniz?

Merhaba,

Bu laptopta NVMe SSD 2242 olan yere uygun SSD nasıl bulabiliriz? İnternette çoğunlukla bulunan 2280 SSD. Bu yuva için uzun kalıyor sanırım. Siz hangi SSD'yi o yuvaya taktınız paylaşabilir misiniz?
2242 girişli SSD değil, 2280 girişli SSD aldım. Cihada iki adet SSD girişi var. İlki dahili olarak gelen 2242, (benimki samsungtu) diğeri opsiyonel olan 2280 girişi. Fotoğraflardaki 2.5 inch sata girişinin olduğu yerin altında giriş.

Teşekkür ederim cevabınız için. Sizde bu ürünü mü satın aldınız? https://www.hepsiburada.com/lenovo-...abilir-bilgisayar-82k200jutx-p-HBCV00000BDM24

Çünkü laptobun arkasını açıp bakma fırsatım olmadı ama ben 2280 girişinin dolu olduğunu varsaymıştım. Eğer dediğiniz gibi 2242 doluysa 2280 ssd almayı düşünüyorum. Bunu nasıl kontrol edebilirim? Siz takma işlemini kendiniz mi yaptınız yoksa lenovo teknik servisine mi götürdünüz?

Teşekkür ederim cevabınız için. Sizde bu ürünü mü satın aldınız? https://www.hepsiburada.com/lenovo-...abilir-bilgisayar-82k200jutx-p-HBCV00000BDM24

Çünkü laptobun arkasını açıp bakma fırsatım olmadı ama ben 2280 girişinin dolu olduğunu varsaymıştım. Eğer dediğiniz gibi 2242 doluysa 2280 ssd almayı düşünüyorum. Bunu nasıl kontrol edebilirim? Siz takma işlemini kendiniz mi yaptınız yoksa lenovo teknik servisine mi götürdünüz?
Benim ürünüm aynı değil. Aralık 2020'de aldım. R7 4800H ve GTX1650Tİ var içinde. 512 SSD (2242) vardı. Ben de SanDisk aldım, servise sordum. Garanti dışı kalmıyor siz takabilirsiniz dediler. Kendim taktım.

Kolay zaten.

Çünkü laptopun arkasını açıp bakma fırsatım olmadı ama ben 2280 girişinin dolu olduğunu varsaymıştım. Eğer dediğiniz gibi 2242 doluysa 2280 SSD almayı düşünüyorum. Bunu nasıl kontrol edebilirim? Siz takma işlemini kendiniz mi yaptınız yoksa Lenovo teknik servisine mi götürdünüz?

Hocam SSD takabildiniz mi bende bunun 5600HLI modeline uygun SSD arıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı