Lenovo IdeaPad Gaming 3 vs Acer Nitro 5 AN515-44

Lenovo'nun kronik sıkıntıları var. Şikayetvar sitesine bakıp aynı sorunu yüzlerce kişinin yaşadığını görebilirsiniz.(coil whine, adaptör cızırtısı) Legion serisi almayacaksanız Lenovo Gaming almanızı tavsiye etmem. Acer Nitro 5 çok daha mantıklı. Lenovo'nun daha ucuz olması bu yüzden kaynaklı. Ve 90 95 dereceleri görüyor. Acer ise 85 derecelerde stabil çalışabiliyor. Acer hem çok daha sessiz hem daha soğuk. Not olarak eklemek isterim Acer fanboyu değilim fakat Legion serisi dışında Lenovo Ideapad Gaming önermem.
Legion serisinde bile coil whine olabiliyor örneğin benim makinede var ama çok dert etmemeye çalışıyorum alıştım artık.

Dostum Acer'i bilmiyorum ama Lenovo hakkında görüşlerim(16 gb ram ve 1650ti) geçen cuma günü elime geçti internet problemi yaşadığımdan sadece CS:GO indirebildim. Fanları bence güzel çalışıyor 1080p Ultra ayarlarda sahneye göre değişir ama ortalama 250 FPS civarında veriyor. Ben düşük ayarlarda oynuyorum 300 350 oluyor zevkine göre değişir. Sıcaklık ise CPU 80'lere çıktı, GPU ise Max 70 gördüm. Coil whine duruma da henüz yok. Aklına takılan varsa bana yazabilirsin.

Dostum Acer'i bilmiyorum ama Lenovo hakkında görüşlerim(16 gb ram ve 1650ti) geçen cuma günü elime geçti internet problemi yaşadığımdan sadece CS:GO indirebildim. Fanları bence güzel çalışıyor 1080p Ultra ayarlarda sahneye göre değişir ama ortalama 250 FPS civarında veriyor. Ben düşük ayarlarda oynuyorum 300 350 oluyor zevkine göre değişir. Sıcaklık ise CPU 80'lere çıktı, GPU ise Max 70 gördüm. Coil whine duruma da henüz yok. Aklına takılan varsa bana yazabilirsin.
Merhaba CS GO'da en yüksekte FPS 250 mi cidden. Bende RTX 2060 var aynı alıyoruz hemen hemen. Garip.

Bana acil hangisi daha iyi onu söyler misiniz? Ve hangisi daha iyi soğutur.

Dostum imzamda ki sistemim için konuşuyorum GPU 65-70, CPU 80-85 derece arasında. Tercih senin, bence Lenovo başarılı. Test videolarını izleyerek güzel bir karar verebilirsin. Para değerli, bir anda karar verip alma iyice araştır. Ben tam 1.5 ay araştırma sonucu imzamda ki laptopu seçtim. İnşallah güzel bir laptop bulursun dostum hakkında hayırlısı.

Dostum imzamda ki sistemim için konuşuyorum GPU 65-70, CPU 80-85 derece arasında. Tercih senin, bence Lenovo başarılı. Test videolarını izleyerek güzel bir karar verebilirsin. Para değerli, bir anda karar verip alma iyice araştır. Ben tam 1.5 ay araştırma sonucu imzamda ki laptopu seçtim. İnşallah güzel bir laptop bulursun dostum hakkında hayırlısı.
Hocam merhaba cpu en fazla kaç dereceyi gördü?
Sizin laptopun 1 tb hdd 256 gb ssd 8g ram verisyonunu almayı düşünüyorum. Sizce alınır mı?

Geri
Yukarı