Lenovo Ideapad Gaming 3 vs Acer Nitro 5

Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dostlar, tercih yapacak olsanız ne alırdınız? İkisi de oyun için sonuçta. Yorumlarınızı bekliyorum.
Benim görüşüme gelirse Ideapad daha şık ve sade bir tasarıma sahip.

Bence Lenovo alın. Ama eğer Acer daha ucuzsa onu da alabilirsiniz. İki ürününde hiçbir sorunu yok. Boş mesaj yazanları dikkate almayın. Sonuç olarak özellikleri tamamen aynı ise ucuz olanı alın derim.

Neden pişman? Nereden aldı? Detay verin.

Hangi modeller?
Aynı özelliğe sahip modelleri arasında.
Lenovo modeli ince olduğu için ısınma sorunu olabilir. Ben olsam Acer olanı alırdım.
Çok tuhaf bir bakış açısı.
Ekran Hz değerlerine bak hangisi yüksekse onu al arkadaşımda Lenovo oyun PC'si diye 11k TL ödedi ve şu an bin pişman.
Neden pişman belirtseydin keşke.
Bence Lenovo alın. Ama eğer Acer daha ucuzsa onu da alabilirsiniz. İki ürününde hiçbir sorunu yok. Boş mesaj yazanları dikkate almayın. Sonuç olarak özellikleri tamamen aynı ise ucuz olanı alın derim.
Bakacağım hocam Lenovo daha ucuz olursa onu alırım.

Son düzenleme:
Linkleri atsan daha iyi olur.

Lenovo'nun ekranı daha hızlı, malzeme kalitesi daha iyi ve sanırım satılan tüm modellerde ekran 120Hz Freesync. Acer'ın soğutması 1 tık daha iyi ama belirli modeller dışında çoğunlukla 60 Hz ekranla geliyor.

Ben Acer Nitro 5 kullanıcısıyım i5 10.nesil GTX1650 Ti 16 GB RAM 512 GB SSD olan modelini kullanıyorum. Çok memnunum bende Lenovo ve Acer arasında kalmıştım. Acer aldım ve memnunum ısınma sorunu yok kendiniz fanın ayarlayabiliyosunuz. Benim laptopumun tek kötü yanı 60Hz olması onun dışında hiçbir sorun yok. Valorant CS:GO hepsi Ultra'da 120FPS yukarısı. Alacaksanız 144Hz modelini alabilirsiniz eğer bütçeniz yetiyorsa onun dışında diyeceğim bir şey yok. Sormak istediğiniz soru olursa yazabilirsiniz.

Ben Acer Nitro 5 kullanıcısıyım i5 10.nesil GTX1650 Ti 16 GB RAM 512 GB SSD olan modelini kullanıyorum. Çok memnunum bende Lenovo ve Acer arasında kalmıştım. Acer aldım ve memnunum ısınma sorunu yok kendiniz fanın ayarlayabiliyosunuz. Benim laptopumun tek kötü yanı 60Hz olması onun dışında hiçbir sorun yok. Valorant CS:GO hepsi Ultra'da 120FPS yukarısı. Alacaksanız 144Hz modelini alabilirsiniz eğer bütçeniz yetiyorsa onun dışında diyeceğim bir şey yok. Sormak istediğiniz soru olursa yazabilirsiniz.
Teşekkür ederim dostum Acer'a karar verdim sanırım.
Oyun odaklı alıyorsanız 60hz'e bulaşmayın derim.
Üniversite ve oyun odaklı. Ama böyle deli gibi oyun takıntılı değilim oyunu açsın yeter kasmadan.
Linkleri atsan daha iyi olur.

Lenovo'nun ekranı daha hızlı, malzeme kalitesi daha iyi ve sanırım satılan tüm modellerde ekran 120Hz Freesync. Acer'ın soğutması 1 tık daha iyi ama belirli modeller dışında çoğunlukla 60 Hz ekranla geliyor.
Acer alacağım dostum çünkü soğutma daha çok işimi göreceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı