Lenovo IdeaPad Gaming 3 vs TUF FX506LI-HN085

Bütçe
8000TL

E R E N

Femtopat
Katılım
18 Şubat 2021
Mesajlar
14
Merhaba dostlar laptop alacağım ve iki laptop arasında kaldım ikisi de bana uygun ama sizce hangisi daha uzun ömürlü, daha iyi soğutma sistemli, daha iyi performans verir sizce? Ben bu PC'yi üniversite ve oyun oynamak için istiyorum şu an 10.sınıfım fazla laptop zorlayan oyunlar oynamam (Valorant, CS, R6) gibi e spor oyunları oynayacağımı düşünüyorum. Sizce ASUS alırsam aradaki 700 TL'nin hakkını verir mi? Yoksa Lenovo yeterli mi olur cevaplarınızı ve daha iyi önerileriniz varsa beklemekteyim...


 
Son düzenleyen: Moderatör:

keremkarakaya

Hectopat
Katılım
10 Nisan 2020
Mesajlar
5.543
Çözümler
35
Yer
Istanbul
Merhaba dostlar laptop alacağım ve iki laptop arasında kaldım ikisi de bana uygun ama sizce hangisi daha uzun ömürlü, daha iyi soğutma sistemli, daha iyi performans verir sizce? Ben bu PC'yi üniversite ve oyun oynamak için istiyorum şu an 10.sınıfım fazla laptop zorlayan oyunlar oynamam (Valorant, CS, R6) gibi e spor oyunları oynayacağımı düşünüyorum. Sizce ASUS alırsam aradaki 700 TL'nin hakkını verir mi? Yoksa Lenovo yeterli mi olur cevaplarınızı ve daha iyi önerileriniz varsa beklemekteyim...Ekran kartı ve SSD farkından kaynaklı ASUS.
TUF'un bazı modelleri ısınma sorunlu. Bu model değil.
 
Katılım
3 Mart 2020
Mesajlar
1.715
Makaleler
1
Çözümler
13
Merhaba dostlar laptop alacağım ve iki laptop arasında kaldım ikisi de bana uygun ama sizce hangisi daha uzun ömürlü, daha iyi soğutma sistemli, daha iyi performans verir sizce? Ben bu PC'yi üniversite ve oyun oynamak için istiyorum şu an 10.sınıfım fazla laptop zorlayan oyunlar oynamam (Valorant, CS, R6) gibi e spor oyunları oynayacağımı düşünüyorum. Sizce ASUS alırsam aradaki 700 TL'nin hakkını verir mi? Yoksa Lenovo yeterli mi olur cevaplarınızı ve daha iyi önerileriniz varsa beklemekteyim...ASUS olanı almanızı tercih ederim. Mümkünse RAM'ler 16 GB olanı modeli tercih edin.
 

Venesli

Decapat
Katılım
3 Temmuz 2019
Mesajlar
351
Merhaba dostlar laptop alacağım ve iki laptop arasında kaldım ikisi de bana uygun ama sizce hangisi daha uzun ömürlü, daha iyi soğutma sistemli, daha iyi performans verir sizce? Ben bu PC'yi üniversite ve oyun oynamak için istiyorum şu an 10.sınıfım fazla laptop zorlayan oyunlar oynamam (Valorant, CS, R6) gibi e spor oyunları oynayacağımı düşünüyorum. Sizce ASUS alırsam aradaki 700 TL'nin hakkını verir mi? Yoksa Lenovo yeterli mi olur cevaplarınızı ve daha iyi önerileriniz varsa beklemekteyim...Lenovo bence, TUF'lar genel olarak ısınıyor içini açıp incelediler YouTube'a bakabilirsin mühendislik hataları var.
 

immehmetdemir

Yoctopat
Katılım
21 Haziran 2021
Mesajlar
1
Bu seçenekler benim de sepetimde şu an ve konu güncel olunca sevindim açıkçası. Sanırım indirimden dolayı. Ryzen 5 4600H için birisi i5 10300H'den daha kötü demiş fakat karşılaştırma AMD daha iyi diyor. Lenovo'nun GTX1650'si de TUF'un GTX 1650 Ti 'ından daha iyi görünüyor karşılaştırmada. TUF'un tek farkı olarak yarım TB SSD farkı görünüyor. Ben mi yanlış bakıyorum kaçırdığım ne var acaba?
 
Yukarı