İnceleme Lenovo Ideapad Gaming 3

10 gün önce Lenovo Ideapad Gaming 3 RTX 3050 Ti ve 8 GB RAM versiyonlu modelini satın aldım ve deneyimlerimi bu yazıda sizler ile paylaşacağım:

1-) Laptop çok fazla toz ve parmak izi tutuyor. Bu beni çok rahatsız etmedi ama bundan rahatsız olacak kişiler için bunu söylemek istedim.

2-) Soğutma olarak gayet başarılı bir laptop. Ekran kartı sıcaklığı 70-72 derecelerde sabitken işlemci sıcaklığı 80-81 derecelerde sabit şekilde kalıyor ve fanları gayet sessiz çalışıyor.

3-) Oyun performansı olarak da 8 GB RAM'li versiyonu ortalama olarak CS:GO'da dengeli modda (performans modunda denemedim) 120-140 FPS veriyor.

4-) Şarj sorunu konusunda yonga kümesi-BIOS-enerji yönetimi ve AMD chipset güncellemelerini yaptım ancak henüz oyun içerisinde deneme fırsatım olmadı. Denediğim zaman burada güncelleme yapacağım

5-) Laptopta şarj olmama sorunu mevcuttu bu sorun ile ilgili olarak detaylı açıklamayı bu konuda yaptım:

6-) Dün oyun indirirken şarjını boşaltmak için şarja takmadan indirdim ve indirme dışında ayrıca hiçbir şey yapmadım. Yaklaşık olarak pili 2 saat gitti. Büyük ihtimalle video vb. günlük kullanımlarda da aşağı yukarı bu kadar gider.

İnceleme bu şekildeydi. Bence bu fiyat bandında alınabilecek en iyi laptoplardan biri hatta bana göre en iyisi. Bu arada yanında bir tane de mouse gönderiyorlar o da ortalama denilebilecek, idare eder kalitede bir mouse.

Yeni konular

Geri
Yukarı