Lenovo Ideapad Gaming vs Acer Nitro 5

Bütçe
20.000TL

Hypeax

Hectopat
Merhaba. 20.000TL gibi bir bütçem var. Aslında alacağım bilgisayar belli ama sizlere de danışmak istedim.
Yukarıda görmüş olduğunuz bilgisayar almak istediğim ilk bilgisayar. Tek sıkıntısı iki tane USB girişi olması ve USB-C girişinin bulunmaması.

Acer Nitro 5 AN515-45-R9qx AMD Ryzen 5 5600H 16 GB 512 GB SSD RTX 3060 FreeDOS 15.6" FHD 144 Hz taşınabilir bilgisayar nh. Qbcey. 00a.
Düşündüğüm ikinci bilgisayar da bu. Aradaki fiyat farkına değer mi? Bütçemi arttırmalı mıyım? Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Arkadaşlar sanırım USB-C girişi varmış. Yanlış bir bilgi olmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. 20.000TL gibi bir bütçem var. Aslında alacağım bilgisayar belli ama sizlere de danışmak istedim.
Yukarıda görmüş olduğunuz bilgisayar almak istediğim ilk bilgisayar. Tek sıkıntısı iki tane USB girişi olması ve USB-C girişinin bulunmaması.

Acer Nitro 5 AN515-45-R9qx AMD Ryzen 5 5600H 16 GB 512 GB SSD RTX 3060 FreeDOS 15.6" FHD 144 Hz taşınabilir bilgisayar nh. Qbcey. 00a.
Düşündüğüm ikinci bilgisayar da bu. Aradaki fiyat farkına değer mi? Bütçemi arttırmalı mıyım? Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Arkadaşlar sanırım USB-C girişi varmış. Yanlış bir bilgi olmasın.

Ben acer olanin 3050 Ti olanini kullanıyorum gayet iyi ama i5 veya i7 daha iyi. Amd yerine inteli tercih etmeye çalış

Bütçenizi artırabiliyorsanız;

Artıramıyorsanız attığınız Acer'ı almak yerine bunu alabilirsiniz, F/P oranı daha iyi;

Bütçenizi artırabiliyorsanız;

Artıramıyorsanız attığınız Acer'ı almak yerine bunu alabilirsiniz, F/P oranı daha iyi;

HP Victus hakkında hiçbir bilgim yok. Ürün içeriği sağlamlığı nasıl bilemem. Birkaç yerde çok iyi şeyler okumadım bu attığınız bilgisayar hakkında. Neden onu tercih etmeliyim açıklarsanız çok sevinirim hocam.

HP Victus hakkında hiçbir bilgim yok. Ürün içeriği sağlamlığı nasıl bilemem. Birkaç yerde çok iyi şeyler okumadım bu attığınız bilgisayar hakkında. Neden onu tercih etmeliyim açıklarsanız çok sevinirim hocam.

Ürünün ekran sallanma gibi söylentileri var fakat büyütülecek bir durum değil, fiziksel mağazalardan tecrübe edinebilirsin. Bu bütçede başka 3060 model yok ve 3050 Ti ile arasında çok açık fark mevcut. 20-24 arasında oyun için alınabilecek iki model var bence, attıklarım. Bütçeyi arttırma imkanınız varsa Acer alabilirseniz aldığınız performans çok daha fazla olacak.

Ürünün ekran sallanma gibi söylentileri var fakat büyütülecek bir durum değil, fiziksel mağazalardan tecrübe edinebilirsin. Bu bütçede başka 3060 model yok ve 3050 Ti ile arasında çok açık fark mevcut. 20-24 arasında oyun için alınabilecek iki model, attıklarım. Bütçeyi arttırma imkanınız varsa Acer alabilirseniz aldığınız performans çok daha fazla olacak.

Bu daha açıklayıcı oldu. Çok teşekkür ederim hocam. Maalesef arttırma şansım yok. Kullanılan 3060 kaç watt bilginiz var mı? Çünkü size attığım Lenovo Ideapad gerçekten bu bilgisayarla kafa kafaya gider. Gerek ekran kalitesiyle, gerek işlemci ve RAM leriyle kendini öne çıkartan bir bilgisayar. HP'ye gidip garanti bozup RAM taktırabilirim orası ayrı. Çünkü yetkili servis piyasadan 400-500TL fazla para istiyor. Hayırlı ramazanlar diliyorum. Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

Bu daha açıklayıcı oldu. Çok teşekkür ederim hocam. Maalesef arttırma şansım yok. Kullanılan 3060 kaç watt bilginiz var mı? Çünkü size attığım Lenovo Ideapad gerçekten bu bilgisayarla kafa kafaya gider. Gerek ekran kalitesiyle, gerek işlemci ve RAM leriyle kendini öne çıkartan bir bilgisayar. HP'ye gidip garanti bozup RAM taktırabilirim orası ayrı. Çünkü yetkili servis piyasadan 400-500TL fazla para istiyor. Hayırlı ramazanlar diliyorum. Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

95 watt. HP'de garanti bozmana gerek yok zarar vermediğin sürece bozulmuyor, kendin alıp RAM takabilirsin yani.

Lenovo'da kullanılan 85 watt. Arasında bir 5-10 FPS farkı olur. Kendin RAM takınca garanti bozulmuyorsa gerçekten düşünülebilir. Çoğu marka buna izin vermiyor.

Lenovo da kullanılan 85 watt olsa da kart 3050 Ti, arada daha fazla farklar olacaktır. Şu an çoğu marka izin veriyor genel olarak.

Geri
Yukarı