Lenovo Ideapad L340 nasıldır?

Almayı düşünen arkadaşın söylediği incelemeyi ben de izledim. Bilgisayarda iki fan var biri küçük biri büyük olmak üzere. Sorun şu ki ikisinin de çıkış yeri aynı yer. Bilgisayar ısınmamak için kendini çok fazla kısıyor. Ben almayı düşünmezdim bu söylediklerim doğrultusunda. Alacaksanız da mutlaka undervolt yapın.
PC'yi aldım forum donanım haberde incelemelerim var, PC soğuturken zorlanmıyor. Yalnızca hava çıkışının sıkıntılı olabilecegibi düşünenler var(ekranın alt çerçevesine hava akışı söz konusu). 1 ayı geçgin süredir kullanıyorum 1-2 kere ufak sorunlar yaşadım. Onun dışında bu fiyata 17.3 PC almak isteyenler için en mantıklısı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Madem ürünü alırken buradan soru sordunuz keşke bu forumda da inceleme yapsaydınız da, biz de öğrenseydik. Ama şu forumda saygılı konuşmayı öğrenin artık. İnsanları yalancılıkla bilmeden konuşmakla yargılamayın hemen, yanlışımız varsa düzeltin. Evinizdeki tavrınızı buraya taşımayın.
Ürün için; işlemci gerçekten oyunlarda 4 GHz koruyabiliyor mu? Koruyabiliyorsa ne mutlu. Benim gördüklerim ortalama 3 GHz idi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Linkteki videoda 4.12-4.45 arasında işlemcinin durumuna bir bakın. Stock versiyonunda 2 GHz'e kadar düşüyor.
@Fahrenheit777 bahsettiğiniz forumda incelemelerim var dediniz diye girdim baktım. Sadece CS Go paylaşımları yapmışsınız diye gördüm. Gerçekten CS Go ile inceleme yaptığınızı mı sanıyorsunuz, yoksa ben göremedim mi yaptığınız incelemeleri?

Son düzenleme:
Almayı düşünen arkadaşın söylediği incelemeyi ben de izledim. Bilgisayarda iki fan var biri küçük biri büyük olmak üzere. Sorun şu ki ikisinin de çıkış yeri aynı yer. Bilgisayar ısınmamak için kendini çok fazla kısıyor. Ben almayı düşünmezdim bu söylediklerim doğrultusunda. Alacaksanız da mutlaka undervolt yapın.
Undervolt nedir acaba? Bilgisayar mühendisliği ve oyun için alıyorum bu arada

Undervolt nedir acaba? Bilgisayar mühendisliği ve oyun için alıyorum bu arada
Kısaca özetleyecek olursak; bileşenin aldığı voltajı kısarak, gereğinden fazla voltaj almasını engellemek ve ideal voltajı bularak minimum ısı, güç maksimum performansı hedefleyen bir işlemdir.
Siz merak ettiğiniz ne var ise konu açın size daha kolay yardım edebiliriz böylece.

Bu bilgisayarı almayı düşünüyorum.
Siz ben almayı düşünmezdim demişsiniz fakat ben sadece mühendislik dersleri için kullanacağım, oyun için kullanmayacağım.
Sadece soğutması konusunda endişelerim bulunuyor..

Mühendislik derslerinizde GPU kullanımı söz konusu mu? Eğer öyle ise GPU+CPU beraber yükte soğutması çok yetersiz. Ama sadece CPU söz konusu ise daha iyi sonuç verecektir. Ortak çünkü soğutması.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı