Lenovo Ideapad L340 RAM takviyesi sonrası FPS düşüşleri

Daryl1dx

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi geceler arkadaşlar. Yakın zamanda kullandığım laptop cihazıma (Lenovo Ideapad L340) RAM takviyesi yaptım. Tek Slot. 8 GB RAM varken 16 GB RAM yaptım. Psikolejik mi bilmiyorum ama çoğu oyunda FPS düşüşü olmuş gibi hissediyorum. Örnek verecek olursam; Insurgency Sandstorm isimli oyunu önceden yüksek ayarlarda 30 FPS oynarken, medium ayarlarda gayet akıcı 60-70 arası FPS oynayabiliyordum. Şimdi ise, Low veya medium ayarlarda düşük FPS ile oynayabiliyorum ama Yüksek ayarlarda (akıcı bir şekilde nasıl bilmiyorum ama durum böyle) 40-50 arası FPS ile oynayabiliyorum. Oyun içi değerlerimi ölçtüğüm zaman düşük ayarlarda GPU kullanımı %30 arası gezerken, yüksek ayarlarda %70 arası geziyor. Hiçbir zaman %90 veya %100 olmuyor. Bu ise çoğu oyunda başıma geliyor. Şu anlık denediğim oyunlar Battlefield 4, Dying Light ve Insugency Sandstorm oyunları. Bu durumda ne yapmam gerekir? Sistem özelliklerim;

-NVIDIA GTX 1650
-Intel i5 9300H
-DDR4 16 GB RAM

NOT: Umarım demek istediğim konuyu anlatabilmişimdir. Durum biraz karışık, aynen dediğim gibi maalesef.
Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramlerin hızları ve timingleri aynı mı? Aynı marka ve model almışsınızdır umarım yoksa sorun ondan dolayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı