Çözüldü Lenovo Ideapad laptop açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kozmoneustee

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Sosyal ailesi. 5-6 sene önce aldığım laptop şu sıralar sıkıntılıydı. Hem yavaştı. Hem pil sağlığı kötüydü, şarjı çıkardıktan yarım saat sonra şarj yine azalıyordu. Hem ısınıyordu. Hem de menteşesi kırıktı. Bu sabah açmayı çalıştığımda açılmadı. Acaba laptop ömrünü doldurmuş olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diski bozulmuş, adaptörü bozulmuş olabilir, herhangi bir şey olabilir. Yetersiz bilgi sunuyorsunuz.
Ama menteşesi kırılacak kadar kullanıp zorladıysanız, salın rahatça uyusun. Ömrü bitmiştir. Ama hayata döndürülebilir büyük ihtimal.

Bataryası çıkabiliyorsa çıkarıp deneyin.

Hayır hocam maalesef çıkartılmıyor.
Diski bozulmuş, adaptörü bozulmuş olabilir, herhangi bir şey olabilir. Yetersiz bilgi sunuyorsunuz.
Ama menteşesi kırılacak kadar kullanıp zorladıysanız, salın rahatça uyusun. Ömrü bitmiştir. Ama hayata döndürülebilir büyük ihtimal.

Ne gibi bir bilgi istiyorsunuz hocam. Kusura bakmayın bu konularda iyi değilim.

Olabilir yani laptopların belirli bir ömrü yok ama şöyle anlatayım benim Ideapad B590.
Laptopum bayağı fan bozuk şekilde çalıştı bilmiyorduk vs. ısıdan dolayı anladığım kadarıyla lehimleri hafif hareket etmiş o yüzden görüntü vermiyordu birkaç kez kapatıp açtığımızda düzeliyordu bu düzelme yavaş yavaş gitmeye başladı yani açılmıyordu bunu ilk zamanlar gösterdi ekran gelmedi vs. artık uğraşmıyorum da atmıyorum da hatırası var 9 senelik laptop sonuç olarak.
Bir de bize nasıl bir sorun olduğunu anlatırsan ona göre yardımcı olabiliriz.
Meteşe ile vs. alakası yok çünkü :)

Ekranın ışığı yanıyor mu yoksa direkt olarak ekran açılmıyor mu?
Veya fanlar dönüyor mu yoksa hiç hareket yok mu?

Hocam basıyorum hiçbir hareketlilik yok.
Normalde nasıl çalışıyordu. Bugün ne yaptığınızda fark ettiniz çalışmadığını. İçini açıp batarya bağlantısını çıkartıp çalıştırmayı denediniz mi? Orijinal dışı adaptör kullanıyor musunuz? Detaylı bilgi lazım yani.

Normalde sorunsuz çalışıyordu. Bugün açmayı denedim hiç tepki vermediği için çalışmadığını fark ettim. Denemedim. Hayır orijinal adaptör kullanıyorum.

Normalde nasıl çalışıyordu. Bugün ne yaptığınızda fark ettiniz çalışmadığını. İçini açıp batarya bağlantısını çıkartıp çalıştırmayı denediniz mi? Orijinal dışı adaptör kullanıyor musunuz? Detaylı bilgi lazım yani.

Bir sürü sıkıntı olabilir şarj kablosu güç tuşu vs. vs. En basitleri söylüyorum sadece kesin bir şey söylemek mümkün değil arkadaşında söylediği gibi nasıl oldu vs. bunları bilmek gerekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı