Çözüldü Lenovo Ideapad laptop sağ hoparlörden ses gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bondrewd

Hectopat
Eskiden her iki hoparlörden de ses geliyordu ancak yüksek seslerde sesin netliği azalıyor ve hafif titremeler oluyordu. Ses ayarlarından "sesi iyileştir" seçeneğini açtığımda düzelmişti. Bir haftadır sadece Bluetooth kulaklık kullandım bilgisayarın kendi hoparlörünü kullanmadım. Dün kulaklık olmadan oyun oynarken ses sadece soldan geliyordu oyundan kaynaklı sandım bugün video izlerken yine aynısı oldu ayarlar ile uğraştım ancak bir türlü çözemedim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Eskiden her iki hoparlörden de ses geliyordu ancak yüksek seslerde sesin netliği azalıyor ve hafif titremeler oluyordu. Ses ayarlarından "sesi iyileştir" seçeneğini açtığımda düzelmişti. Bir haftadır sadece Bluetooth kulaklık kullandım bilgisayarın kendi hoparlörünü kullanmadım. Dün kulaklık olmadan oyun oynarken ses sadece soldan geliyordu oyundan kaynaklı sandım bugün video izlerken yine aynısı oldu ayarlar ile uğraştım ancak bir türlü çözemedim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ses sağ sol dengesi ortada mı?

Ses sağ sol dengesi ortada mı?
Bunu kastettiniz sanırım.
1660302787936.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Mesela bende BIOS ve ses sürücüsü güncel gözükmesine rağmen Lenovo Support üzerinden baktığımda yeni sürüm vardı. Support üzerinden ses sürücüsünü indirip bir daha kurun.
Lenovo Diagnostics for Windows 11 (64-bit), 10 (64-bit) - Desktops, Notebooks, Workstations - Lenovo Support TR buradan diagnostic tool indirip test et istersen.
Test yaptım ve bir sorun çıkmadı lenovo support'tan ses sürücüsünü indirdim kurup yeniden başlattım ama yine düzelmedi.
Bu arada Windows 11 kullanıyorum, bundan dolayı bir hata olmuş olabilir mi?

Geri
Yukarı