Lenovo Ideapad P580 iATKOS ML3U

3503

Kilopat
Geçenlerde yeni bir laptop aldım. Tabi önceden beri Mac OS X yüklemeye meraklıydım. Onun için biraz laptobu karıştırıyım dedim. USB veya DVD üzerinden boot etmiyordu ama onu çözdüm. UEFI BIOS'larda secure boot varmış. Tamam bunları geçelim. Laptop özellikleri internette bulunmuyor o yüzden ben ilk olarak yazıyım;

Intel Core i5-3210M 2.5 Ghz
4 GB RAM
Nvidia Geforce GT630M 2 GB

Diğer özellikler sanırım önemli değil. Şuan Windows 8 Single Language 64 bit yüklü. Ben bu laptoba iATKOS ML3U yükleyebilir miyim ve dualboot nasıl yaparım ? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
ML3U'yu dene olması lazım. DualBoot İçinde aşağıdaki videoyu izle ama, ML3U' indirirken birde Windows 8 indir DualBoot yapınca Windows silinecek. Mac'i kurduktan sonra Windows 8 64 BİT kuracaksın. :)

Windows 8 İndir

iAtkos ML3U İndir

DualBoot İçinde :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not : İşletim sistemini seçmek-değiştirmek kullanıcıya ayittir, garantiyi bozmaz. :)

Bide korktuğum konu şu duyduğuma göre Windows 8 li olarak alınan bilgisayarların ürün anahtarı BIOS'a gömülü imiş. Eğer ben mac ve windows yüklersem windows 8 ürün anahtarı kaybolur mu ?

Aida64 Extreme Edition İle işletim sistemi kısmında gözükmesi lazım ürün anahtarın. :)

- - - Güncellendi - - -

qsck0.png

Ürün anahtarımı şuan biliyorum. Asıl olay şu örneğin Mac yükledik tabii Windows gitti. Mac çalışıyor ve Windows 8 yükliycez. BIOS üzerindeki ürün anahtarı ile uyuşmaz ise nolucak ? Zaten şurda anlatmışlar ama ya olmazsa :http://8.enpedi.com/2013/01/lisans-anahtar-biosa-gomulu-windows-8.html
Galiba benim işim zor :D. Ha bu arada ben 13 yaşındayım. Bilgisayar bozulursa babam beni :ajan: yapar.

- - - Güncellendi - - -

Yardım eden yok mu ?

Ürün anahtarı uyuşmazsa birşey olacağını sanmıyorum. Eğer olursa verdiğin linkte yazanları dene :)

- - - Güncellendi - - -

Not : Gerçeği söyleyeyim 12 Yaşındayım. :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı