Lenovo Ideapad S145-15AST dosya kaybı olmadan fabrika ayarlarına dönmek

nuriburakkm

Hectopat
Yer
İzmir
Lenovo laptop lisanslı Windows 10 ile geldi. Şimdi bunu formatlamak istiyorum ama normal şekilde Windows 10 kurunca Lenovo'nun kendi programları, kendi arka plan resmi gibi şeyler gidiyor. Bunları kaybetmeden cihazı ilk alındığı günkü haline çevirmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Cihazda One Key Recovery yok. Lenovo Ideapad S145-15AST.

Başlık düzeltilirken biraz yanlış anlaşılmaya sebep olmuş. Benim istediğim ilk günkü haline gelmesi, yani Lenovo Vantage gibi uygulamalar yüklü kalsın ama benim dosyalarımın silinmesi. O şeklide ya benim dosyalarım da kalıyor.

Başlık düzeltilirken biraz yanlış anlaşılmaya sebep olmuş. Benim istediğim ilk günkü haline gelmesi, yani Lenovo vantage gibi uygulamalar yüklü kalsın ama benim dosyalarımın silinmesi. O şeklide ya benim dosyalarım da kalıyor.

Daha 4 ay önce Lenovo yoga 720-15KIB'a sıfırlama işlemi yaptım ayarlardan. Vantage falan hiçbir şey silinmedi. Merak etmeyiniz. Hatta yeni güncellemeler bile getirdi.

Teşekkürler ustam. Yemek sektörünü bırakıp bilgisayara mı atıldın, bu isim ne? 😀

Son bir soru sorayım, bu şekilde ayarlardan sıfırlamak mı daha iyidir? Yoksa "başlarım Lenovo uygulamalarına!" Deyip düz Windows 10 kurmak mı daha iyidir? Performans, stabillik, hız açısından düşünürsek...

Son bir soru sorayım, bu şekilde ayarlardan sıfırlamak mı daha iyidir? Yoksa "başlarım Lenovo uygulamalarına!" Deyip düz Windows 10 kurmak mı daha iyidir? Performans, stabillik, hız açısından düşünürsek...

%100 sıfırdan Windows 10 20H2 sürümünü kurmak çok daha iyidir. Ama UEFI bir şekilde ve USB ile. Sonrasında Lenovo vantage indirebilirsiniz. Yani tamamen format atınca vantage sonsuza dek kaybolmuyor. Sitesinden tekrar indirebiliyorsunuz. Hayırlı akşamlar.

Lenovo laptop lisanslı Windows 10 ile geldi. Şimdi bunu formatlamak istiyorum ama normal şekilde Windows 10 kurunca Lenovo'nun kendi programları, kendi arka plan resmi gibi şeyler gidiyor. Bunları kaybetmeden cihazı ilk alındığı günkü haline çevirmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Cihazda One Key Recovery yok. Lenovo Ideapad S145-15AST.
Lenovo'nun sitesinde "geri kurtarma medyası sipariş et" diye bir kısım var. Oradan indirip sıfırlarsanız sistemin ilk halini kuruyor. Windows 10'un eski sürümüne dönüyorsunuz. Zaten Lenovo programları bilgisayarı kastırıyor. Olmasalar da olur.

Geri
Yukarı