Lenovo Ideapad S145 yavaş çalışıyor

Kadir Akyol_789

Femtopat
Daha fazla  
RAM
CL 15 2133MHZ DDR4 8 RAM
SSD veya HDD modeli
SSD 256 GB
İşlemci
AMD A9-9425 RADEON R5, 5 COMPUTE CORES 2C+3G
Merhaba arkadaşlar, Lenovo S145 AMD A9 işlemcili bilgisayar kullanmaktayım fakat cihazı aldığımdan beri verimli kullanamıyorum. Ben oyun oynayan birisi değilim sadece yazılım veya YouTube sitede araştırma film izlememekle uğraşıyorum. Bu cihaz bana yetebileceğini düşündüm fakat YouTube'da kasma sorunları, sistemin yavaş çalışması beni gerçekten derinden üzüyor. Fakat cihazım 4 RAM idi daha verimli çalışsın diye 8 RAM yükselttim yine bir sonuç alamadım. Yine de yavaş olmaya devam ediyor. Cihazda boş M.2 SSD bulunmakta kaça kadar desteklediğini bilmiyorum. Yorumda bunu da belirtir misiniz M.2 SSD taktığımda bu sorunlardan kurtulur inşallah. Kaç kere servise gitmesine rağmen bir sonuç alamadık inşallah sorunumun neden kaynaklı olduğunu bana belirtirseniz yardımcı olursanız çok teşekkür edierim şimdiden sağ olun. :)
Cihaz adı desktop-2K4eemn
İşlemci AMD A9-9425 Radeon R5, 5 compute cores 2C+3G 3.10 GHz.
Takılı RAM 8,00 GB (kullanılabilir: 6,89 GB)

Sistem türü 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, Lenovo S145 AMD A9 işlemcili bilgisayar kullanmaktayım fakat cihazı aldığımdan beri verimli kullanamıyorum. Ben oyun oynayan birisi değilim sadece yazılım veya YouTube sitede araştırma film izlememekle uğraşıyorum. Bu cihaz bana yetebileceğini düşündüm fakat YouTube'da kasma sorunları, sistemin yavaş çalışması beni gerçekten derinden üzüyor. Fakat cihazım 4 RAM idi daha verimli çalışsın diye 8 RAM yükselttim yine bir sonuç alamadım. Yine de yavaş olmaya devam ediyor. Cihazda boş M.2 SSD bulunmakta kaça kadar desteklediğini bilmiyorum. Yorumda bunu da belirtir misiniz M.2 SSD taktığımda bu sorunlardan kurtulur inşallah. Kaç kere servise gitmesine rağmen bir sonuç alamadık inşallah sorunumun neden kaynaklı olduğunu bana belirtirseniz yardımcı olursanız çok teşekkür edierim şimdiden sağ olun. :)
Cihaz adı desktop-2K4eemn
İşlemci AMD A9-9425 Radeon R5, 5 compute cores 2C+3G 3.10 GHz.
Takılı RAM 8,00 GB (kullanılabilir: 6,89 GB)

Sistem türü 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci.

S145 serileri genelde lenovo'nun giriş seviyesi makineleri olduğu için içinde olan işlemci ve ram bellek miktarı oldukça yetersiz olabiliyor. Yazılımsal olarak hızlandırmak için yapılabilecek şeyleri sıralıyorum:

1) Ultimate performance modu etkinleştirmek.
2) 10 GB'a yakın bir değerde sanal bellek ayarlaması yapabilirsiniz.
3) Başlangıç programlarını kapatmanız gerek.
4) Radyo ve konum servislerini kapatabilirsiniz.
5) Arka plan uygulamalarını kapatmanız gerek.

Makinede SSD yoksa çok yavaş çalışmaya devam edecektir. HDD ile çalışıyorsa cihaz 1 tane SSD takmanız daha iyi olacaktır. HDD varsa makinede sanal bellek ayarlamayın SSD aldığınızda ayarlayın.

Geri
Yukarı