Lenovo Ideapad S340-15ıwl Monterey çalışma durumu

Miastra

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 Gb DDR4 2400 Mhz Ram
SSD veya HDD modeli
Concord C240S 250 gb
Ekran kartı
Intel(R) UHD Graphics 620
Anakart
Lenovo IdeaPad S340-15IWL
İşlemci
Intel Core i3-8145U, 3800 MHz (38 x 100) Whiskey L
merhaba, yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederim.
İmzamda yer alan laptop bilgisayarıma Monterey son imajını sitemizden indirdim, balenaEtcher ile USB'ye yazdırdım, OC klasörü içerisindeki bana uygun (whiskey UHD 620) listeyi Config olarak değiştirdi, BIOS ayarlarımı rehberde belirtildiği gibi var olanları değiştirerek yaptım, sorunsuz şekilde yükleme ekranına geldim, SSD'yi komple silerek temiz bir şekilde kurulumu başlattım ve başarılı bir şekilde kurulumu gerçekleştirdim, kurulumda herhangi bir sorun yaşamadım sadece biraz uzun sürdü.
Devamında USB'siz boot etmek için yine rehberde belirtilen şekilde SSD'yi Mount ettikten sonra USB içerisindeki EFI klasörünü buraya kopyaladım, buraya kadar sorun yoktu, boot etmesi için sistemi yeniden başlattım.
-Bilgisayar açılıyor, OpenCore boot menüsü gelmiyor, direk olarak açılışa geçip, bir dizi kod satırından sonra siyah ekranda takılı kalıyor, uzun süre bekledikten sonra giriş ekranı geliyor, arada bir direk giriş ekranı geliyor.
-Touchpad çalıştıramadım, Wi-Fi zorda olsa çalıştırdım, ses çıkışı alamadım,
-Özellikle Wi-Fi kextinden sonra başlangıçtaki kod satır ekranı çok uzun süre kalıyor, 10-15 dakika sadece burası sürüyor ve siyah ekranda kalıyor, kurulum USB'sinden boot ettiğimde ise ilginç şekilde hiçbir kurulum ekranı gelmeden direk kod satırından sonra giriş ekranı geliyor.
2 defa temiz kurulum yaptım ancak sonuç aynı oldu, tecrübem çok fazla değil, rehberdekileri adım adım uyguluyorum, neyi yanlış yaptığım konusunda bana yardımcı olursanız sevinirim, teşekkür ederim.
Not: Uyku modu ayarlarını rehberden bakarak yaptım, uyku ve uyanma konusunda bir sorun görmedim, açılış ekranımda sorun var)​

Son düzenleyen: Moderatör:
Açılış için EFI klasörünüzü diskte yeni bir EFI bölümü açıp oraya atarak macOS'i açmayı deneyebilirsiniz, touchpad için touchpad modelinizi öğrenin, ses için de ses kartı modelinizi belirtin.

Açılış için EFI klasörünüzü diskte yeni bir EFI bölümü açıp oraya atarak macOS'i açmayı deneyebilirsiniz, touchpad için touchpad modelinizi öğrenin, ses için de ses kartı modelinizi belirtin.
Ses : Intel Kaby Lake HDMI @ Intel Cannon Point
TouchPad modelini bulamadım nereden bulabilirim? Harddiski mount ettikten sonra masaüstünde harici bir EFI bölümü oluşuyor rehberdeki gibi, bende içerisine USB bellekteki EFI klasörünü kopyalıyorum, normal harddiskin içine mi atmam lazım EFI klasörünü?

İnternetten laptopunuzun sürücülerine baktığımda Synaptics ve ELAN olduğunu gördüm. Confige VooodooI2C kextlerini ve VoodooPS2 kextlerini şu sırayla işleyin.
  • VoodooI2CServices
  • VoodooI2CGPIO
  • VoodooI2C
  • VoodooI2CHID
  • VoodooI2CSynaptics.kext
  • VoodooPS2Controller
  • VoodooPS2Input
  • VoodooPS2Keyboard
  • VoodooPS2Mouse
  • VoodooPS2Trackpad

Bu şekilde olmazsa VoodooI2CSynaptics.kext olanını çıkarıp VoodooI2CELAN.kext'ini işleyip deneyin.

İnternetten laptopunuzun sürücülerine baktığımda Synaptics ve ELAN olduğunu gördüm. Confige VooodooI2C kextlerini ve VoodooPS2 kextlerini şu sırayla işleyin.
  • VoodooI2CServices
  • VoodooI2CGPIO
  • VoodooI2C
  • VoodooI2CHID
  • VoodooPS2Controller
  • VoodooPS2Input
  • VoodooPS2Keyboard
  • VoodooPS2Mouse
  • VoodooPS2Trackpad

Bu şekilde olmazsa VoodooI2CSynaptics.kext olanını çıkarıp VoodooI2CELAN.kext'ini işleyip deneyin.

Tamam deneyeceğim dediğiniz gibi çok teşekkür ederim.
  • VoodooI2CServices
  • VoodooI2CGPIO
  • VoodooI2C
  • VoodooI2CHID
  • VoodooPS2Controller
  • VoodooPS2Input
  • VoodooPS2Keyboard
  • VoodooPS2Mouse
  • VoodooPS2Trackpad

Hocam hallettim her şey için teşekkür ediyorum, konu kapatılabilir, son sıradaki VoodooPS2Trackpad ile çalıştırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı